Wpis z mikrobloga

@Jugop: Do pracy oraz relaksu po pracy czyli gier- tak wiem laptop nie jest do gier ale na swoim aktualnym sprzęcie od 3 lat jakoś sobie radzę i dopóki odpalałem to co chciałem to nie narzekałem:)
@kashubx: Moja wiedza technologiczna zatrzymała się jakieś 3 lata temu przy kupnie ostatniego kompa. Możesz w skrócie napisać jakie są korzyści posiadania większego SSD? Wiem o szybszym starcie systemu i programów.
@Sadams: Właśnie to. Uruchamianie systemu w mniej niż 10 sekund, bardzo szybka praca wszystkich programów. Zauważ, że przy gamingowych stacjonarkach dysk (jeśli nie SSD) jest największym zamulaczem. Przejdź się do jakiegoś Saturna/Media-cośtam i porównaj. 128GB wystarczy, resztę plików możesz składować na zewnętrznym dysku.
@Sadams: Jeszcze się nie spotkałem i nic mi o tym nie wiadomo, żeby w jakimkolwiek laptopie wymiana dysków była niemożliwa. Przeważnie masz oddzielną klapkę i mając śrubokręt wymiana dysków zajmuje 1 min. :)
tkałem i nic mi o tym nie wiadomo, żeby w jakimkolwiek laptopie wymiana dysków była niemożliwa. Przeważnie masz oddzielną klapkę i mając śrubokręt wymiana dysków z


@Sadams: pamietaj, ze model, ktory znalazles w MM ma dwie karty graficzne, co znaczy, ze nie bedzie mial napedu. nie wiem tez po co az 16GB ramu - 8 wystarczy.
@imo0mfg: wiem ze 16gb to przesadzona ilość no ale skoro dają:) co do napędu to już posiadam zewnętrzny zakupiony do xboxa także to też nie stanowi problemu. Największym dylematem jest to czy nie bardziej opłacalne będzie Lenovo Y50
@Sadams: Wszystko zależy od budżetu, ale ogólnie tak za ok 3k pln to Lenovo Y510 pod gry będzie dobrym wyborem. Za ok 2900zł jest wersja na 2xGTX755 tylko bez SSD i okrojona do 4GB RAM. Lepiej wyposażona wersja z 12GB RAM + dysk hybryda ok 3150:

http://www.komputronik.pl/product/232265/Komputery/Laptopy/Lenovo_IdeaPad_Y510P_59_407447_12GB.html

Tych wersji jest cała masa, wszystko kwestia tego ile chcesz wydać, czy chcesz dysk SSD i czy chcesz mieć jak najwięcej RAM, natomiast tutaj