Wpis z mikrobloga

@DigiDigi: w sumie to nie zaorane, bo lepiej nie wejsc do europarlamentu niz zeby 3/4 tego europarlamentu miala z ciebie beke, bo uwazasz sie za moadrzejszego od profesorow, ktorzy w temacie siedza 20/30 lat, mimo ze swoja nauke w kierunku globalnego ocieplenia skonczyles w liceum, czyli w przypadku Korwina jakies 50 lat temu.
  • Odpowiedz
@DigiDigi: xDDDD wcale nie boli. Ja sie w wielu sprawach z nim zgadzam, ale jak mowi cos takiego to zawsze mam dobra beke, a od 2 miesiecy to takie kwiatki pojawiaja sie srednio raz w tygodniu, wiec to dobrze, bo smiech to zdrowie.
  • Odpowiedz
@totek: Ale z czego masz "beke"? Uważasz, że globalne ocieplenie istnieje i jest wywołane działalnością człowieka? Bo tak powiedzieli w tv, czy masz na ten temat własne przemyślenia? Ja twierdzę, że dziecko z podstawówki jest w stanie tą teorię obalić posługując się znanymi ogólnie faktami, z którymi wszyscy się zgadzają.
  • Odpowiedz
@Jah00: Globalne ocieplenie oczywiscie istnieje i w czesci (nie wiem jak duzej, byc moze bliskiej zeru) jest wywolane przez dzialalnosc czlowieka. To, ze ty w globalne ocieplenie "nie wierzysz" powoduje, ze jestes tylko troszke wyzej w hierachii od tych, ktorzy "nie wierza" w teorie ewolucji. Szukalem czy jest jakis profesor, ktory uwaza, ze takie zjawisko nie istnieje i wszystkie 5 artykulow, ktore przeczytalem opiera sie o opinii jednego prof. Jaworowskiego, ktory
  • Odpowiedz
@totek: Jak można wierzyć, że naukowcy są w stanie przewidzieć jaki klimat będzie za 10 czy więcej lat, skoro nie są w stanie przewidzieć jaka pogoda będzie jutro. Skąd wiadomo, że jest globalne ocieplenie? Z danych pomiarów temperatury ze stacji meteorologicznych. Tylko, że stacje stawiane przed laty na pustkowiu dziś znajdują się często w centrum cywilizacji, gdzie jak wiadomo jest cieplej. I przewidywania oparte na tak niedokładnych danych mówią o wzroście
  • Odpowiedz
@Jah00: pogoda zależy od milionów czynników, klimat tylko od kilku.

Może jedynie tego, że kadra akademicka to banda opłacanych idiotów, którzy swoich teorii ani nie mogą sprawdzić, ani wcielić w życie. Pseudonauka jednym słowem


Dlaczego uważasz się za mniejszego idiotę od kadry akademickiej?
  • Odpowiedz
Bo tak powiedzieli w tv, czy masz na ten temat własne przemyślenia? Ja twierdzę, że dziecko z podstawówki jest w stanie tą teorię obalić posługując się znanymi ogólnie faktami, z którymi wszyscy się zgadzają.


@Jah00: kogo #!$%@? obchodzą twoje "przemyslenia"? Świat jest o wiele bardziej skomplikowany i nie da się wszystkiego wziąć na "chłopski rozum". Jeżeli mam do wyboru to co ty sobie wydumałeś na sraczu albo ludzi z 20-30letnim doświadczeniem
  • Odpowiedz
@Jah00:

Skąd wiadomo, że jest globalne ocieplenie? Z danych pomiarów temperatury ze stacji meteorologicznych. Tylko, że stacje stawiane przed laty na pustkowiu dziś znajdują się często w centrum cywilizacji, gdzie jak wiadomo jest cieplej. I przewidywania oparte na tak niedokładnych danych mówią o wzroście temperatury o 2 stopnie w ciągu 50 lat! A wiadomo, że klimat się zmienia i historia pamięta zimne jak i ciepłe okresy.


Masz i nie grzesz więcej.
  • Odpowiedz
@NormanCroucher: No ten film właśnie udowadnia, że żadnego ocieplenia antropogenicznego być nie może, cytuję: "podwojenie (sic!) koncentracji CO2 w atmosferze spowoduje podniesienie się temperatury (uwaga!) od 2 do 4,5 stopnia". Przy obecnej emisji nawet wzrost CO2 o 1% jest nieosiągalny, a co dopiero podwojenie. Więc nawet nie grozi nam wzrost temperatury o 0,1 stopnia. A dalej pokazują dane historyczne, że nie ma korelacji pomiędzy temperaturą, a zawartością CO2 w atmosferze i
  • Odpowiedz
@sayane: Jakbym nie umiał sam myśleć to też bym wierzył temu co w tv.

Przewidywania długoterminowe zawsze o wiele łatwiej zrobić


To dowodzi, że myśleć nie umiesz niestety, a to co mówię niestety tego wymaga.
  • Odpowiedz