Wpis z mikrobloga

#gimbynieznajo #pilkanozna #pucharuefa

Czterdzieści kilka tysięcy Niemców na trybunach i Szalke przegrywa z Wisłą 1:4, a kolejne bramki powodują głuchą ciszę na trybunach. Chyba od tamtych czasów Polska piłka nie miała takich sukcesów w europejskich pucharach. Dodatkowo dodam, że na boisku według mnie najlepszy obcokrajowiec jaki grał w naszej ekstraklasie - Kalu Uche.
Maver87 - #gimbynieznajo #pilkanozna #pucharuefa



Czterdzieści kilka tysięcy Niemcó...
  • 23
  • Odpowiedz
@Maver87: BTW. Jak oglądałem te mecze i miałem kilka lat, to zawsze się dziwiłem, że te Schalke 04 jest takie dobre. Przecież to był dopiero czwarty zespół Schalke, to jakie dobry musiało być Schalke 03, albo w ogóle Schalke 01?
  • Odpowiedz
@bisqp: No strzelil. Kilka tygodni wcześniej (przed meczem z Legią, bo Schalke w drugiej rundzie tamtego PU trafiło na Legię) Hajto stwierdził, że nawet najlepsze polskie zespoły nie mają szans z najsłabszymi niemieckimi i nie wyobraża sobie powrotu do ekstraklasy. Po czym Wisła wywaliła Schalke, a Hajto kilka lat później tuptał po boisku m.in. W Zabrzu. :)
  • Odpowiedz
@footix: Taki fragment z książki Szamotulskiego:

Od tej swojej pewności siebie czasami ginął. Polską ligą gardził. Gdy Wisła Kraków

zdo​by​ła mi​strzo​stwo, to chło​pa​kom z „Bia​łej Gwiaz​dy” na lot​ni​sku
  • Odpowiedz
@Maver87: dorzucę i swoje 3 grosze do wpisu.

to najpiękniejsze chwile jakie pamiętam osobiście związane z polską piłką klubową. występy widzewa w LM pamiętam jak przez mgłę. niby Lech w piękniejszy sposób wyszedł z grupy bijąc City czy Juventus, ale to wtedy Wisła mała ekstra pakę w składzie, który wymienił kwk 200.

pamiętam jak dziś jak z podwórka wracało się do domu na rewanż Wisły z Parmą i raczej nikt jej nie dawał szans. aż do rzutu wolnego Kosowskiego, no kurde pamiętam ten strzał jak dzisiaj! serio, jest coś takiego, że jak przeżywamy jakieś ważne wydarzenia na świecie/w kraju to z reguł kojarzymy co robiliśmy danego dnia. ja pamiętam każdy z meczów Parmy, Schalke i Lazio. i nie ukrywam, że jest to trochę smutne, że IV runda PUEFA wpisuje się tak mocno w pamięć jako najwięskzy sukces klubowy ostatnich 15
  • Odpowiedz