Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do fanatyków #wedkarstwo (ewentualnie ludzi, którzy mają ich w rodzinie) - wędkowanie na plaży nad morzem ma jakikolwiek sens? Można coś tak złowić czy to tylko dla przyjemności siedzenia nad wodą samemu?
  • 15
@Piter232: Można tak wędkować ,i warto widziałem jak łowili węgorze oraz białoryb .Musisz oczywiście wykupić zezwolenie ,oraz nie wędkować w miejscu gdzie ludzie wypoczywają dlatego najlepiej wędkować w nocy .

@fuurikuuri: Dlaczego to drażliwy temat ?
@Piter232: w najbliższym kapitanacie lub sklepie wedkarskim wykupujesz pozwolenie na połów z plaży, tygodniowe kosztuje koło 20 zł. Do połowu mocna wędka , przynajmniej 4m. W wedkarskim dokupujesz przypon morski, ba grubej rzyłce, na on zamontowane trzy haczyki co jest legalne. Do tego ciężarek morski minimum 130gram z metalowymi wąsami. Potrzebny będzie stojak, albo 1.20m rurka PCV której końcówkę ścinasz na ostro, aby łatwiej można było ją wbić pionowo, co stanowi
@fuurikuuri:

@labla:

@Straszny_Potwor:

@Pismak:

@michal__q:

@Axim:

@spontan1: Wow, aż nie spodziewałem takiej odpowiedzi. Widywałem po prostu kilka razy takich wędkarzy na odludnych plażach i się zastanawiałem czy biorą jakiekolwiek ryby na tak płytkich wodach przy takich falach jak na Bałtyku. Bo szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze przy nich ryb. A jednak można i brzmi to jak całkiem niezła zabawa (no, jeśli ktoś bawi się w
Do tego co napisał @Axim można dodać, że w okolicach maja warto się wybrać nad morze ze spinningiem. Można złowić belonę, jest waleczna jak cholera, przednia zabawa podczas holu.
@Pismak: @Piter232: @Axim:

mozesz tez łowic z mola/przystani - w miesiacach pazdziernik - styczen dorsz i mintaj odwiedzają bałtyckie brzegi - ja łowie tego od groma z mola - bywa i po +30 mintaji i 10 dorszy w ciagu 3-4h, ogolnie duzo lepsza zabawa niz nad jeziorkiem, gdzie #!$%@? przez dwa miesiace teraz (bywalo ze w tygodniu bylem 7 razy na rybach) na #!$%@? jeziorze... złowilem #!$%@? jednego #!$%@?
@Piter232: łowienie z plaży wymaga od Ciebie znajomości w jakim sezonie co żeruje, są dni tygodnie, gdy przypływają ławice płoci, innym razem okoni. W maju jest okres żerowania Bellon, na które mój ojciec uwielbia chodzić poza tym u nas na wyspie są w maju zawody, z tego co mówił są dość waleczne i zawsze kończy się to przygodami.
@Axim: prosta sprawa, typowy zestaw na dorsza - z dwoma hakami (nie ma sensu dawac 3 - i tak max mozna trafic 2 sztuki - a szkoda robakow) do tego ciezarek minimum 80gr na koncu - i teraz najwazniejsza sprawa czyli robaki:

najlepsze są te z zalaczanej fotki - zadne czerwone itp bo za nimi dorsz nie przepada, w ostatecznosci moze byc np mały filet ze sledzia, ale taka przynęta szału
źródło: comment_M5bH0vV9lpg0gSDGmAjsVZbWg1d5nIUB.jpg