Wpis z mikrobloga

@tusiatko: Dlaczego osoba A ma odpowiadać za osobę B tylko dlatego że mają wspólne zainteresowania? Jakiekolwiek mówienie że jeden ma pilnować drugiego to bzdury. Szczególnie w takim środowisku jak kibice. Cały przekrój społeczeństwa. Od Doktorów po meneli przy sklepie. Stowarzyszenia zawsze ostro się odnoszą do takich bazgrołów. Przez takie akcje mamy tylko potem problemy z uzyskaniem pozwoleń na jakiś sensowny, estetyczny graf. Odpowiedzialność zbiorowa to nic innego jak pokaz nieudolności.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Mi by bylo glupio, gdybym byla kibicem jakiejs druzyny i widziala takie bazgroly wszedzie. Najprawdopodobniej jakos bym zareagowala, gdybym miala okazje. Czyli jest jak jest tak? To sie nie dziw pozniej, ze spoleczenstwo przytyka Ci latke idioty tylko dlatego, ze kibicujesz jakiejs druzynie. Bo niestety tak jest, ze ludzie nie zastanawiaja sie dlugo, tylko lacza fakty i wyciagaja wnioski.

Budze sie rano i widze " Arka Gdynia ", mysle
  • Odpowiedz
@tusiatko: Ale nie rozumiem jednego, czego ty oczekujesz od reszty kibiców? Stowarzyszenia jasno mówią że to debilizm który tylko szkodzi. Mam kogoś pobić żeby ludzie przestali szufladkować kibiców? Nie dbam o to że przeciętny Janusz z Grażyną tak myślą. To wiele mówi o nich a nie o mnie. Mnie brednie na temat środowiska kibicowskiego nie ruszają. Każdy kto do niego należy śmieje się z tego. Przecież na zachodzie "problem z
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Sorry ale mieszkam na tym "zachodzie" i nie widze takich bazgrolow na budynkach, czasem jakies wlepki. Poza tym widzialam kilka razy eskorty policyjne dla kibicow, ale ci kibice w ogole nie wygladali jak nasi kibole. Ktos tu chyba probuje wybielac sytuacje.

Gowno to mnie obchodzi jak sobie rozwiazecie ta sytuacje. Poza tym wiem, ze tacy niby prawilni kibice, co to sa niby grzeczni i w ogole nigdy zadym nie
  • Odpowiedz
@tusiatko: Nie ma czego wybielać. Malowanie w takiej formie to głupota. Wybielanie jest z twojej strony. Takie Włochy/Francja czy Niemcy to kraje w których regularnie dochodzi do bójek w centrach miast. Do tego pirotechnika która w Polsce jest symbolem "zła" dla takich ludzi jak ty. Nawet do incydentów na stadionie dochodzi tam częściej niż u nas. Takie są suche fakty. Jak ma "wyglądać" kibic? Nawet policja przyznaje że na stadionach
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: to nie jest TYLKO problem z elewacjami. Gdyby zliczyc wszystkie elewacje w Polsce, ktore zostaly oznaczone tagami zawiazanymi z kibiicowaniem, to by sie zaden klub nie wyplacil. Niestety to az taki problem, ze administracje sa bezradne i po prostu juz tego nie remontuja.
  • Odpowiedz
@tusiatko: Bo klub nie bierze odpowiedzialności za nich. W żadnym cywilizowanym kraju takie coś nie przejdzie. Przecież takie karanie tylko powiększyłoby skalę tego zjawiska. Rozumiem że to wkurza ale jednak rozsądek by się przydał. Karanie ludzi niewinnych nigdy ale nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Może karajmy uczelnie za wybryki studentów? Albo firmy za wybryki ich pracowników? Przecież to jest paranoja. Surowo karać jednostki dopuszczające się wandalizmu. Tylko tyle i aż
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: chodzi o to, ze srodowiska kibicowskie znaja sie najlepiej, wiedza kto jest kto. Im na pewno jest latwiej wylapac kto takie rzeczy robi i wywrzec nacisk niz policji, ktora jedynie moze zlapac na goracym uczynku co wiadomo, ze jest trudne.
  • Odpowiedz
@tusiatko: Jak wyżej już parę razy pisałem. Dla "ogarniętych" kibiców to jest kretynizm. Nam zależy żeby tego nie było. Przez takich pajaców uzyskanie pozwolenia na coś sensownego jest cholernie trudne. Problem w tym że to robią zwykle pijane seby których w żaden sposób nie upilnujesz. Tyle ode mnie bo to do niczego nie zmierza ;)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: A dla ogarniętych ludzi to nie powinno być to żadną dyskusją, że ci kibole nie reprezentują żadnej grupy kibicowskiej, wystarczy sobie wyobrazić, że jest się dresem z patologicznej rodziny bez perspektyw na życie i co wtedy można robić? no właśnie - pić piwo i wszczynać wyimaginowane wojenki, w tym wypadku patologia wybrała piłkę nożną.
  • Odpowiedz
@tusiatko: tak jak robią z racami idioci? klub płaci potężne kary za race, UEFA się cieszy, bo hajs się zgadza, a idioci znowu to samo i klub znowu płaci gruby hajs. To są DEBILE, którym nie leży na sercu dobro klubu, a pokazanie się i zrobienie #!$%@?, tutaj nic nie pomoże i mówię tu o bandytach każdego klubu, czy to Legia, czy to Wisła, czy Pasy czy Kolejorz.

  • Odpowiedz
@tusiatko: Swietny pomysl, gdyby tak bylo odrazu wszyscy zaczeli by sprejowac nazwe klubu z ktorym maja kose, wtedy tamten klub dostawal by kary finansowe

Głupszego pomyslu dawno nie widziałem (ʘʘ)
  • Odpowiedz