Wpis z mikrobloga

@JakisTamKtosek: W firmie ustaliliśmy że wolimy mikro framework bo jest mikro i w nim robimy. To dopiero drugi problem z nim którego nie potrafię rozwiązać, poprzedni był taki że nie potrafiłem zrobić logowania na wbudowanych bibliotekach. Robiłem jak w tutorialach, widzę że działa identycznie jak w Symfony, ale po prostu nie działa.

A w symfony w Dependency Injectionie tak po prostu bym wsadził tam twig i by działało, już tak robiłem.
  • Odpowiedz
@Harry19911: Dziwne ustalenia. Silex jest trochę olewany ciepłym moczem przez autorów jak i ma małą społeczność. Jego "mikro" znika gdy będziesz chciał użyć routingu, Twiga, Doctrine - wtedy w zasadzie jest tak samo obciążający jak Symfony. Mikro w jego nazwie to kłamstwo :P
  • Odpowiedz
@JakisTamKtosek: Żaden pseudo-templejt-system nie jest szybki...Jedyna szybka opcja to czysty PHP z wtryśniętymi danymi, w sumie nie wiem co tu więcej udoskonalać :) Doctrime? To już nie lepiej czyste PDO z jakąś nakładką?
  • Odpowiedz
@LostHighway: Eeee... Smarty jest szybkie. Jest prymitywne ale szybkie. Twig jest taką kobyłą że samo załadowanie jego klas trwa dość długo. A Doctrine to IMO najlepszy ORM na świecie zaraz po Hibernate z którego zżyna i porównywanie go do czystego SQL jest takie trochę słabe :P
  • Odpowiedz
@JakisTamKtosek: Nie jestem fanem systemów templejtowych, jeśli koś chce na siłę oddzielić skrypty od szablonów to niech tak robi. Obsługi szablonów też trzeba się w końcu nauczyć. Z takich rzeczy ostatnio co mnie zaciekawiło to Jade Całkiem sympatyczny.

W temacie ORM to ostatnio miałem do czynienia to Paris, małe gówno ale wystarczające.
  • Odpowiedz