Wpis z mikrobloga

#anime #chinskiebajki #deadmanwonderland

No i obejrzałem Deadman Wonderland. Teraz zamierzam zabrać się za mangę jednak, co do moich mieszanych uczuć względem serii to nadal je mam. Nie zrozumcie mnie źle, na pewno nie można nazwać tego złym anime. Jest znacznie bliżej bycia „Dobrym” niż „złym” zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę świetną animację, ale zawsze musi być to „ale”. Twórcom nie udało się uniknąć irytujących dłużyzn, które pojawiają się, gdy tylko na ekranie przestanie płynąć jucha. Te postacie, których back story dane jest nam poznać przeważnie wypadają, co najmniej poprawnie i mają wiarygodne motywacje i choć są mocno przerysowane to nie można mieć tego za złe. Przez ekran przewija się jednak również sporo elementu którego nie cierpię, tzw. mięsa armatniego, bezimienne klony ginące jeden za drugim i pokrywające monitor czerwienią. Zaiste bezrobocie w Japonii musi być ogromnym problemem, jeśli można tracić setki pracowników i nadal nie mieć braków kadrowych. O dwójce głównych bohaterów nie będę pisał zbyt wiele gdyż w anime zostali oni jedynie zarysowani i wnioskując po ich postępach, jakich dokonali przez te 12 odcinków mam wrażenie (nadzieję?) że staną się oni jednym z lepszych elementów mangi.
PanPieprzniety - #anime #chinskiebajki #deadmanwonderland

No i obejrzałem Deadman Wo...

źródło: comment_aj0cDC9twbK3PNFE92CG63PkQf2Zcb9y.gif

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
na pewno nie można nazwać tego złym anime


@PanPieprzniety: Ja ostatecznych opinii o tym nie chcę wygłaszać, ale po paru odcinkach zdało mi się być tak słabe że nie skończyłem.

Ogólnie jak pisze @jamal013 seria bardzo szybko rozbiega się z mangą i wielu ludzi ma jej to za złe - bardziej niż zwykle to bywa w takich przypadkach.
  • Odpowiedz
@PanPieprzniety:

Zaiste bezrobocie w Japonii musi być ogromnym problemem, jeśli można tracić setki pracowników i nadal nie mieć braków kadrowych.


Za to poszedł plus :x

Jeśli chodzi o anime i mangi to zazwyczaj staram się wyrabiać swoje zdanie. Jutro wychodzi pierwszy tom mangi po polsku i zastanawiam się nad jej zakupem (to też informacja dla niezorientowanych).
  • Odpowiedz
@PanPieprzniety: Oglądałem. To jest anime o tych policjantach przebranych za kurczaki i clownów, którzy zabijają osadzonych w zakładzie karnym-cyrku więźniów? I niektórzy z tych więźniów potrafią miesiączkować? Anime tak samo płytkie i rakotwórcze jak Darker Than Black. Kijem nie tykać.
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Poniekąd jest tak jak piszesz jednak z oceną nie mogę się zgodzić. Po pierwsze nie jest to najdziwniejszy setting świata z jakim się spotkałem a po drugie pomimo dużej umowności, udało się tam stworzyć w miarę spójny świat który ma swój klimat. A czy ten klimat odpowiada widzowi to już indywidualna sprawa.
  • Odpowiedz