Wpis z mikrobloga

@Celinka95: U mnie na półce kurzy się "Mikroekonomia" - Stefan Forlicz, Maciej Jasiński.

Na pierwszym roku byłam jeszcze na tyle głupia, że używałam książek.

Jeśli chcesz i jeśli zapłacisz za przesyłkę, to chętnie się jej pozbędę. :)
  • Odpowiedz
@Celinka95: D. Begg dla paradygmatu neoklasycznego i keynesowskiego (monetaryzm też jest). Oraz M. Skousen "Struktura produkcji" dla paradygmatu neoaustriackiego. P.Krugman i M. Obstfeld o ekonomii międzynarodowej mają dobry podręcznik. A Samuelson&Nordhaus w sumie ujdzie dla neoklasycznego paradygmatu, ale rewelacji nie ma.

Nie polecam polskich podręczników, bo są przematematyzowane
  • Odpowiedz
@DuPont: Begga nie umiem znaleźć :( Cóż, Samuelsona już przerobiłem, kończę właśnie Milewskiego ( fakt, zbyt dużo matmy), Krugman jakoś mnie odstręcza, ale spróbuje

@kryv: Mam, aczkolwiek dzięki za info, że jest wykopparty 5 stycznia. Gdzie?

@Famina: Cóż, zerknę w ogóle co to jest :)

@Sudokuu: jeszcze nie wygrałem, aczkolwiek już się uczę
  • Odpowiedz
@Celinka95: a Skousen? Niech cie Krugman nie odstrecza, bo co innego #!$%@? w mediach, a co innego praca naukowa. Begg jest w księgarniach wielu, a skany są tylko makroekonomii (tom drugi) na chomiku
  • Odpowiedz
@DuPont: Spróbuję znaleźć Krugmana w Śląskiej, może akurat będzie

Co do Skousena, to może do kolejnego etapu spróbuję, bo na razie zbyt dużo mam na głowie

A i poleciałbyś może coś dobrego o kryzysie, szczególnie w strefie euro? Książek jest masa, wszystkiego przeczytać się nie da
  • Odpowiedz
@Celinka95: ja kupuję książki w http://akumuluj24.pl - dobre ceny, i spory repertuar (razem z finbooks.pl można łączyć zamówienie w jedno, bo to ten sam właściciel).

O kryzysie książki są głownie pod kątem USA. Dość dobra jest książka Roubiniego i Mimpha "Ekonomia kryzysu", ale o Europie mówi się tam mało (choć jeśli ktoś śledził temat od 2008 to mało się dowie). Michael Lewis napisał książkę "The Big Short", bardzo dobrą, ale też
  • Odpowiedz
@DuPont: Ekonomie kryzysu właśnie czytam i faktycznie, jak na razie najlepsza książka o tym. Całkiem niezła był też "Zrozumieć kryzys finansowy" Taylora, choć zdecydowanie za krótka. "Zwierzęce instynkty" Aklerchofa i Schillera średnie. Mam też w planach "Finanse po zawale" Dembinsiego

A z tymi dwoma, które polecasz na pewno się zapoznam, tym bardziej, że nie są porażająco drogie
  • Odpowiedz
@Celinka95: Kminiłem kiedyś czy kupić Dembinskiego, ale obejrzalem i przeczytalem kilka wywiadow z nim i sobie odpuscilem. Powiesz mi potem czy to był błąd ;)
  • Odpowiedz
@DuPont: Cóż, Dembinskiego czytał póki co kolega i mówił, że nie była to zła książka. Ja się za niego zabiorę później

Cóż, zaawansowane finanse zostawiam na później, póki co Analiza finansowa Bienia + ewt System finansowy w Polsce, ale tego pewnie nie zdążę
  • Odpowiedz