Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: powiem Ci, że z ciekawości sprawdziłem http://www.vgchartz.com/ i takich ludzi jak Ty jest zdecydowanie więcej:

mario kart 8 jest w tej chwili najlepiej sprzedającą się grą na świecie (!) wyprzedzając watch dogs (na każdej konsoli z osobna) i minecrafta, a sama sprzedaż tej gry wyciągnęła konsolę, tj. wii u jest obecnie trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą, wyprzedza ją tylko ps4 i 3ds.
@RedBulik: Wszystko zależy jakich doznań szukasz, ale jak już porównywać, to 3DS o wiele lepiej stoi. Właśnie kupiłem Wii U i już cały dzień jaram się Mario Kartem, z tym że gdyby na to spojrzeć tak na chłodno, to do wyliczenia gier na które się czaję (oczywiście mówię tu jedynie o grach, które już wyszły) potrzebuję tylko jednej ręki. To i tak o jedną rękę więcej niż w wypadku PS4 lub
@Oskarek89: spoko, zaproszę wieczorem.

W ogóle to MK 8 o dziwo sporo się różni od MK 7 na 3DS-a. Zmieniono kilka mechanik, dodano antygrawitację, w 8 ściga sie 12 osób na raz, są nowe znajdźki, karty oczywiście też prowadzi się nieco inaczej. W MK 8 są chyba dwie trasy z 3DS-a.

No dobra, MK 8 nie jest rewolucją, ale zmiany przynajmniej większe niż w corocznych fifach :)
@michalson: Nie rewolucja powiadasz?

Sama implementacja nowego typu pojazdów, ATV jest. Oferują one inne parametry i zmieniają fizykę skręcania (Wild Wiggler best kart ever). Motorki są znacznie inne niż w MKWii, gdzie dzieliły się na inside i outside drift, teraz masz wiele różnych typów driftowania, ostrzejszych i słabszych. Antygrawitacja oferuje bonus do prędkości podczas obijania się i pozwala na stworzenie idealnej ósemki, jeszcze bardziej dokładnej niż w MKDS.

Jest to także
MK8 jest taką samą rewolucją jak Mario Kart DS czy Mario Kart 64, tylko skok graficzny nie jest aż tak zauważalny.


@joookub: plis, skok graficzny jest przecież ogromny w stosunku do MK Wii. Ostatnie dwie odsłony Mario Kart były wykonane dość leniwie pod względem wizualiów. Wyglądały okej, ale nie robiły jakiegoś wielkiego wrażenia i na tle najładniejszych gier na swoje platformy wypadały biednie. MK 8 jest tymczasem graficznym majstersztykiem.

Opowiadasz mi