Wpis z mikrobloga

Achtung, prabliem.

Szwankuje mi program #osmand. na fali problemów i niemożności skonfigurowania #oruxmaps wziąłem i zainstalowałem OsmAnd. Z niego pobrałem dodatkowo mapę Polski. Z internetu dossałem inną mapę: UMP.

Wszystko to początkowo było na folderze głównym androida, czyli mnt/sdcard/osmand a w nim pliki worldbasemap.obf i polska.obf (jakoś tak). Wyciąłem, wrzuciłem do folderu mnt/extsd/osmand i przekierowałem w programie odczytywanie.

Gdy zrobiłem na
sdcard_ więcej miejsca i wrzuciłem do folderu z powrotem te pliki +UMP, to przestał mi jakiekolwiek odczytywać. Dopiero ponowne pobranie basemap pozwoliło uruchomić mapę. Niestety, 700MB Polski i 350MB UMP już nie widzi.

I co z tym mam zrobić, by jednak widział?

#android #nawigacja #mapy #satelita #ump #navi #pomocy #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@brachistochrona: możliwości pobierania map, które zaznaczyłem z WMS geoportalu - jakby tutorial nie działał lub coś było zaktualizowane i nie chciało już współpracować.

Zresztą, nie tylko w tym, ale i w #mobac nie mogłem ustawić ściągania, a mapy #locus były upośledzone: nie było nazw miast, a przybliżenie dawało efekt pikselozy.

Mapa w osmand działała najlepiej, ale póki nie przerzuciłem plików do innych folderów.
  • Odpowiedz
@SPGM1903: nie tak dawno potrzebowałem zrobić sobie mapkę ortofoto dla małego obszaru i zadziałało z poziomu oruxa. Taki mam adres serwera wms:

sdi.geoportal.gov.pl/WMS_ORTO/service.svc/get?

Pytanie jeszcze, czy mapa w ogóle Ci się wyświetlała w aplikacji?

Z map offline mam rastrowe turystyczne, a z wektorowych http://www.openandromaps.org/downloads/europa (+ warstwy/layars/themes z tej strony - nie pamiętam, czy są dołączane do zipa z mapą, czy oddzielnie się ściągało). Z resztą to chyba jest mapa openstreet, tyle,
  • Odpowiedz
@dotevo: bo często jeżdżę po Polsce w jakieś durne zadupia i nieraz potrzeba mi dokładnej mapy. Juz dawno chciałem pobrac sobie mapy z geoportalu, ale zawsze wyskakiwal jakiś błąd, do którego nie było rozwiązania i nikt nic nie wiedział czemu.
  • Odpowiedz
@dotevo: nie chodzi o to czy daje czy nie. UMP chciałem sprawdzić jak działa i które bardziej odpowiadało.

Ale tak jak pisze, nie tu problem, tylko w tym, ze OSM w ogóle nie widzi pobranych wcześniej map.
  • Odpowiedz