Wpis z mikrobloga

Krótkie info z #ukraina

1. Właśnie kolejny raz ogłosili, amnestię dla terrorystów którzy złożą broń. Tym razem zrobił to prezydent jednocześnie ogłaszając jednostronne zawieszenie broni. Jednocześnie oświadczył Ukraińcy będą bronić swoich pozycji i odpowiadać ogniem w wypadku ataku. Tym razem terroryści mają czas do 27 czerwca (dokładnie tydzień). To się robi nudne. Nie wiem na co liczy Poroszenko. Że skoro odrzucili taką propozycję już kilka razy, a tą część z nich odrzuciła zanim jeszcze oficjalnie padła, to tym razem będzie inaczej? Ja sądzę, że ten czas wykorzystają by umocnić pozycję i przygotować kilka zasadzek.

2. Są doniesienia o 200-300 zabitych terrorystach w "bitwie pancernej" pod miejscowością Krasny Łyman, ale... nie ma żadnych filmików czy fotek z tego. Chyba ktoś wprowadza dezinformację i nie jestem pewien czy są to siły Ukraińskie czy opozycyjne by Ukraińcy poczuli się lepiej.

3. Mieszkańcy Słowiańska wysłali delegację do Girkina (przywódcy terrorystów) i poprosili by w trosce o lokalną ludność opuścił miasto wraz ze swoimi towarzyszami - odmówił.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniac777: podobno Ukraińcy odzyskali kontrolę nad granicą - czyli odcięli źródło dostaw dla terrorystów. Może liczą, że tym razem poczują się osaczeni?
  • Odpowiedz
@Kangel: Jak kibicuję Ukraińcom tak nie wieżę że im się udało uszczelnić granicę tym bardziej, że ponoć dzisiaj znowu wjechały dwa czołgi, dwa BTR i 4-y ciężarówki.
  • Odpowiedz
@maniac777: A najbardziej mi się chce śmiać z tego, że Poroszenko powiedział, że nie zapłacą Rosji należności za gaz bo się obawia, że pieniądze te zostaną wydane na uzbrojenie. #!$%@?, Rosja #!$%@?ła im KRYM... Powinien oświadczyć, że nie dość że nie zapłacą ani grosza tego długu za gaz to jeszcze zwiększają opłaty za możliwość tranzytu gazu przez ich terytorium dziesięciokrotnie. Oczywiście humorystyczna przesada, ale you know what I mean.
  • Odpowiedz
Powinien oświadczyć, że nie dość że nie zapłacą ani grosza tego długu za gaz to jeszcze zwiększają opłaty za możliwość tranzytu gazu przez ich terytorium dziesięciokrotnie.


@diversion876: i dokładnie o to Rosji chodzi... zrobili bypass na północy (Nord Stream) i na południu (South Stream, kończą budowę). I chyba przewidywali wojnę na Ukrainie, bo oba gazociągi mają o wiele większą przepustowość niż obecne zapotrzebowanie...
  • Odpowiedz
@tmb28: O to o co Rosji chodzi możemy tylko zgadywać. Sugerujesz że Poroszenko ma w nieskończoność składać separatystom propozycje zawieszenia broni i patrzeć jak jego państwo dalej się rozpada? Moim zdaniem oderwanie kolejnych regionów (Donieckiego, Ługańskiego i Charkowskiego) to jest tylko kwestia czasu jeżeli się nie podejmie żadnych konkretnych działań (szczególnie po dzisiejszych wiadomościach na temat dużych ilości ciężkiego rosyjskiego sprzętu przerzuconego na Ukraine). Wydaje mi się, podkreślam wydaję, że
  • Odpowiedz