Wpis z mikrobloga

Art.225.§1.(142)Jeżeli kierownik instytucji państwowej lub samorządowej albo też osoba, u której dokonano zatrzymania rzeczy lub u której przeprowadza się przeszukanie, oświadczy, że wydane lub znalezione przy przeszukaniu pismo lub inny dokument zawiera informacje niejawne lub wiadomości objęte tajemnicą zawodową lub inną tajemnicą prawnie chronioną albo ma charakter osobisty, organ przeprowadzający czynność przekazuje niezwłocznie pismo lub inny dokument bez jego odczytania prokuratorowi lub sądowi w opieczętowanym opakowaniu.


[...]


Art.226.(145)W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających informacje niejawne lub tajemnicę zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i ograniczenia określone w art. 178-181. Jednakże w postępowaniu przygotowawczym o wykorzystaniu, jako dowodów, dokumentów zawierających tajemnicę lekarską decyduje prokurator.

#neuropa #4konserwy #kpk #gownoburza?
  • 70
  • Odpowiedz
@durielek: Seremet też dziś to wyjaśnił, ja zresztą wczoraj to też pisałem. Nie było żadnego zagrożenia dla publikacji. Gdyby ktoś wziął taśmy z akt post. przyg. - wtedy przestępstwo. Gdy ktoś ma materiały i prok. dołącza je do akt - nie ma zakazu dalszej publikacji. To by zresztą było chore, bo gdyby prok. dołączył do akt numer wprost, to trzeba by było go wycofać z kiosków, co jest absurdem.
  • Odpowiedz
nie umieli skopiować i chcieli zabrać cały sprzęt.


@durielek: przecież policja czy tym bardziej abw się nie bawi w żadne kopiowanie tylko biorą co się da jeżeli jest podejrzenie, że mogą tam być dowody. Prokurator postanowił i działali zgodnie z prawem.
  • Odpowiedz
I jak już wcześniej pisałem: prokuratura i ABW się nie popisały, gdyż nie wykonano postanowienia prokuratora. Choćby siłą - możliwość jej użycia też jest zresztą dość oczywista.


@stekelenburg2: super, że to piszesz. Zrobiłem sobie print screena.

Mam nadzieję, że nie będzie w przyszłości bólu dupy jak ABW będzie siłą pacyfikowała redakcję GW albo TVNu.
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: o, zacytuję ustawę o ABW. Torchę brzydko się wkleja, ale daję link jbc http://bip.abw.gov.pl/bip/akty-prawne/ustawa/36,Ustawa-o-Agencji-Bezpieczenstwa-Wewnetrznego-oraz-Agencji-Wywiadu.html

Art. 5. 1. Do zadai ABW na e2y:

1) rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie zagrozei godzqcych w bezpieczehsh/vo wewnQtzne pahstwa oraz jego pozEdek konstytucyjny, a w szczeg6tnoscl w suwerennosc i miedzynarcdowa pozycje, niepodleglos6 i

n ena ruszalnosc jego terytorium, a takze obronnosd pahstwa;

2) tozpoznawanie. zapobieganie wykrf,vanie pzestepstw:
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Nie zmieniaj tematu...

Napisz mi gdzie jest napisane, że w PRYWATNE sprawy jakiegokolwiek ministra/ prezesa NBP / byłego ministra ma wkraczać ABW...

Podkreślam PRYWATNE.

Jak minister będzie miał stłuczkę pod marketem to też wkroczy ABW?
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: jak będzie w związku z tą stłuczką zagrożenie bezpieczeństwa państwa - np. minister będzie przewoził dokumenty, które nie powinny pozostawać nieubezpieczone, to zapewne może przyjechać na miejsce ABW.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: http://www.wykop.pl/wpis/8463890/#comment-21854520

a tutaj jest inna interpretacja, która również pojawiała się w mediach

@aaandrzeeey: Najwyższe urzędy centralne są w zakresie zainteresowania służb specjalnych, które je chronią, więc ABW jako organ dbający o bezpieczeństwo wewnętrzne musi zajmować się nielegalnym podsłuchiwaniem urzędników centralnych jako potencjalnego zagrożenia wewnętrznego. Rozmowa była prywatna, ale ABW zajmuje się sprawą samego podsłuchiwania
  • Odpowiedz
bo prokuratura może zlecać dokonanie niektórych czynności ABW kiedy uzna to za stosowne.


@stekelenburg2: I dochodzimy do sedna. PROKURATURA. Ta sama do której dzwonił Miter "z kancelarii premiera" i ustalał skład oraz terminy.

A wracając do tematu:

Dlaczego ABW jest używane do spraw prywatnych?
  • Odpowiedz