Wpis z mikrobloga

Drogie mirki z #warszawa, wybieram się niedługo do stolicy z okazji OWF, ale zostaję na kilka dni aby sobie trochę pozwiedzać.

Co polecicie zobaczyć z lokalnych atrakcji (śmiało dawajcie największe banały, jadę tam w sumie 1 raz), gdzie warto ewentualnie coś zjeść, czego zwiedzać/oglądać nie ma sensu (remonty, utrudniony dojazd) itp.

Mam na to jakieś 2,5 dnia czasu, z budżetem wolałbym bez potrzeby nie szaleć. Nocuję u rodziny mocno poza centrum, ale dojazd mam już obczajony.

P.S: Czy wypożyczenie Veturilo i jeżdżenie nim po mieście ma sens? W jaki sposób wygląda płatność?

#zwiedzanie #turystyka #veturilo
  • 9
  • Odpowiedz
@Sepang: Zrób sobie spacer od palmy na starówkę, zahacz o łazienki, muzeum powstania warszawskiego, zoo to jakieś 4 godziny chodzenia, centrum kopernika podobnie, ale uważam że to jednak zdecydowanie bardziej dla dzieciaków i lepiej z kimś niż samemu. Po OWFie możesz iść się napić na plażę nad wisłę pod Poniatowskim (most obok stadionu) jeśli lubisz takie klimaty
  • Odpowiedz
@biuna: w muzeum PW byłem przy okazji wypok party, tematyka średnio mnie interesuje, więc raczej nie

Zoo mam u siebie w Krakowie, także chyba sobie odpuszczę.

Do tej pory myślałem
  • Odpowiedz
@Sepang: Jeśli nic się nie zmieniło, to przy rejestracji w Veturilo podajesz numer swojej karty,pobierana jest opłata rejestracyjna 10PLN, a potem wedle tego, co wyjeździsz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: no niby wtedy połaziliśmy coś po mieście na drugi dzień + muzeum powstania, ale co to za zwiedzanie w takim stanie, za mało czasu, brak organizacji i jakichkolwiek planów :P
  • Odpowiedz
@Sepang: Z klasyków to może Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie, w niedzielę wstęp bezpłatny. Zoo jak każde zoo, ja bym odpuścił. Możesz też na chwilę wstąpić do Muzeum WP, na zewnątrz stoi parę ciekawych rzeczy.
  • Odpowiedz