Wpis z mikrobloga

@DuPont: "Na swoją modłę wizji świata jeszcze nie widziałem w żadnej książce (zwłaszcza, że czytam głównie o finansach niż o ekonomii)"

Skoro czytasz głównie o finansach to nawet fajnie, bo z tej dziedziny przydałoby mi się nieco więcej wiedzy. Właśnie kończę branżową lekturę i jeśli byś mi polecił książkę tym razem z finansów, to byłbym wdzięczny.
  • 3
@mathix: tu kiedyś napisałem co imo jest najlepsze (Brighama cholernie warto sobie wypożyczyć, bo jest praktycznie o wszystkim co ważne w finansach (głownie przedsiebiorstw, ale jest poruszona tematyka rynku kapitalowego, stop procentowych, etc), a Dębski jest też spoko i jest na necie w PDF na chomiku). A jaką lekturę czytasz teraz?
@DuPont:

Co czytam? Heh, branżową literaturę - "JavaScript Patterns". Nie jestem ekonomistą, tylko informatykiem :)

Co do książek ekonomicznych to głównie pozycje austriaków, co zresztą widać po moich wypowiedziach.

Dzięki za polecenie Brighama, czegoś takiego właśnie szukałem.
@mathix: aa, myślałem ze z finansow :P z ekonomii ciekawe jest "ekonomia kryzysu" Roubiniego, choć jeśli śledzisz to wszystko na bieżąco to mało odkrywczych w niej rzeczy