Wpis z mikrobloga

@mhrok87: cóż można to uznać, za przesadę - sam bym nie zrobił takiej akcji/fanpage, ale z drugiej strony jakoś z brakiem kultury należy walczyć. Jak mamy się cywilizować jeśli normy zachowania są nieustannie łamane, a łamiący nie są piętnowani? Przecież w żaden sposób ta kobieta do odpowiedzialności nie będzie pociągnięta - może presja społeczna coś tutaj zmieni i ludzie się zreflektują.
@mhrok87: @bohemot44: @RageKage: Zresztą zobaczcie na nią - http://i.imgur.com/5fUCy.jpg - czy wygląda na potrzebującą? Raczej nie. Ale z miny raczej niezbyt miła pani się wydaje... W komentarzach często się to pojawiło - to nie jest problem materialny, tylko mentalny, dla mnie to jest nie do ogarnięcia, nie jestem w stanie pojąć jak się tak można zachowywać. Zrozumiałbym "żulerkę", ale oni to się tam nawet nie dopchali.
uważam że bardziej należy piętnować ludzi z wykopoczty którzy zamiast prezentu wysłali komuś np torebke cukru to jest bezczelność poziom hard


@mhrok87: #!$%@?, że się nieparlamentarnie wyrażę - ta wigilia miała komuś pomóc, dać mu odrobinę 'człowieczeństwa", miał mieć możliwość coś zjeść, z kimś porozmawiać - dla ludzi biednych i opuszczonych takie święta to ciężka sprawa. Przychodzi taki bezdomny na taką imprezę, już jest 'na progu' chwili normalności i zapomnienia o
@RageKage: pomyśl jednak o konsekwencjach takiego zaszczucia, niektórzy perfidnie sami się o to prosili jak np: Hołdys

ale ta stara babka mimo swojego przewinienia ma więcej kultury niż niejeden dres, dlaczego nie piętnujemy dresów? bo się dresów ludzie boją i jest temat tabu - bo jak ktoś coś napisze o dresach w sieci to jeszcze na mieście dostanie w cymbał, a ze starej kobity to się nabijać bardzo prosto jest

no
@RageKage: zgadzam się i potępiam to co tam się działo, jednak to potępienie musi mieć swoje granice przyzwoitości

nagle ludzie którzy tam brali udział staną się memami w internecie, wstyd do końca życia za butelkę zbyszka

a jak np, politycy kradną miliardy na prywatyzacjach to im to uchodzi na sucho - tym sie powinien naród zając w pierwszej kolejności
to wszystko jest smutne, a zachowanie wielu internautów nie jest wcale lepsze wobec tego co ta baba zrobiła, piętnując ją sami się stają zbydlęceni gorzej niż ona - Nietsche pisał: walcząc z potworami uważaj byś nie stał się jednym z nich
@mhrok87:

pomyśl jednak o konsekwencjach takiego zaszczucia


Szczerze? A dlaczego ja mam myśleć o tych konsekwencjach? Dlaczego to ma być mój problem? Pomyśl o konsekwencjach jej zachowania. Pomyśl o biednym bezdomnym człowieku ze złamanym życiem i bez nadziei na cokolwiek, któremu się mówi "przyjdź i poczuj się człowiekiem na 5 minut", a jakaś baba odpycha go od stołu i #!$%@? colę do siaty...

Jej mam współczuć? Jeśli jest we mnie jeszcze