Wpis z mikrobloga

@Pucik:

Król zadziała? A kto będzie jego kontrolował, żeby nie stał się tyranem?


- Monarchia katolicka to powołanie polegające na panowaniu nad rządzącymi, by nie wykraczali poza granice wyznaczone przez etykę i
  • Odpowiedz
Z tą monarchią katolicką mi nie pasuje. Przecież to jest przeciwieństwo wolności i poszanowania drugiego człowieka. Katolicyzm = faszyzm.
  • Odpowiedz
@Korwinoid: chodzi mi o to, że katolicy lubią narzucanie innym swojego światopoglądu, podobnie jak muzułmanie (chociaż może nie aż w takiej skali). Monarchia powinna być sekularna, a w co krul wierzy powinno być jego sprawą.

Rumunia ma chyba najwięcej Romów w Europie, czy to znaczy, że jest tolerancyjna?

Na Półwyspie Arabskim najwięcej Chrześcijan mają chyba Zdjednoczone Emiraty Arabskie. Czy nazwałbyś ten kraj tolerancyjnym?

Rozmawianie o wolności w kontekście religii to
  • Odpowiedz
@Korwinoid: rozumiem, że samo pytanie jest głupie, bo podział na narkotyki "miękkie" i "twarde" nie ma większego sensu. Jednak to nie pierwszy członek KNP, który wyraził takie zdanie. Np. Poseł Wipler również jest przeciwko legalizacji.
  • Odpowiedz
@Korwinoid: mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni :) Zdaje sobię sprawę, że niektóre osoby mogą być pod wpływem propagandy i kogoś mógł ten temat bardziej nie interesować, stąd takie wypowiedzi, jednak "chcącemu nie dzieje się krzywda" to jest właśnie jeden z filarów partii i warto by było, aby jej członkowie głębiej się nad tym zastanowili. W każdym razie, czekam na odpowiedź od KNP...
  • Odpowiedz
@Korwinoid: owszem najważniejsze uwolnić gospodarkę, ale akurat problem legalizacji jest najprostszy do rozwiązania. Tutaj nie trzeba wielkiej filozofii, a na pewno by to pomogło wielu osobom. Zdaje sobie sprawę jednak, że w obecnej konfiguracji politycznej jest nierealny do zrealizowania, w każdym razie po zdaniu na ten temat można ocenić jaki naprawdę ktoś ma pogląd na wolność człowieka.
  • Odpowiedz