Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem OC po kupnie auta w PZU? Wygląda to tak, że poprzedni właściciel miał ubezpieczenie opłacone jeszcze na pół roku - które mi "oddaje". Jednak on ma -60% zniżek, ja za to mam na dodatek zwyżki. I teraz jeżeli pójdę do PZU, zmienić dane właściciela auta (aneks, cesja czy coś tego typu) będę zmuszony zapłacić u nich różnicę wynikającą z różnicy zniżek? Wyczytałem w internecie, że ubezpieczyciel nie ma obowiązku (co znaczy, że może tak zrobić) przekalkulowania wysokości składki. Jak to dokładnie wygląda w PZU?

#pzu #ubezpieczenia #oc #samochody
  • 4
@SoNuS: Chodzi mi o to, żeby jeszcze przez te pół roku jeździć na zniżkach poprzedniego właściciela. Jeżeli się da, to to będzie najbardziej opłacalne dla mnie w tym momencie.
Po zakupie auta używanego, Ciebie Zalazdi jako nowego właściciela chroni polisa OC poprzednika ponieważ zgodnie z prawem każdy pojazd musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeśli pozostajesz przy polisie poprzednika, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie z pewnością chciało ponownie skalkulować składkę na podstawie danych przedstawionych przez Ciebie jako nowego posiadacza pojazdu uwzględniając m.in. Twoją historię szkodową, zniżki bądź zwyżki.

Obowiązkiem sprzedającego jest powiadomienie ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu, więc ubezpieczyciel powinien skontaktować się z Tobą jako