Wpis z mikrobloga

Niewiele się pojawia takich rozsądnych opinii w sprawie #smolenska. Zresztą nic dziwnego:

Tego się nie spodziewałam, że po trzech latach będę musiała codziennie rano się zastanawiać, czy włączając telewizję i patrząc na pasek wiadomości, zobaczę tam Smoleńsk, czy nie, i czy państwo dziennikarze o 8:00 nie spytają mnie o pierwszy komentarz przy jakiejś nowej odsłonie makabry.


Duży kontrast w porównaniu z tym najgłośniejszymi głosami uzurpatorów katastrofy.

pojawia się ogólnopolska, ogólnonarodowa - i inne takie "ogólno-", w których ani "- polska", ani "- narodowa" nie powinno się znaleźć - dyskusja, co się z tym wrakiem stanie. (...) Przede wszystkim, proszę pamiętać, to jest wrak. (...). Czy ktoś robi pomniki, a raczej muzea, gdzie można zwiedzać wraki samochodów, w których zginęli ludzie?


Wczoraj z kolei usłyszałam od jednego z komentatorów (...), że trzeba go na wieki wieków zachować, bo przecież za 10 lat zmienią się metody badań i jeszcze raz będziemy go badali. I co jeszcze? Jak długo?

#polityka #smolenskspam #spam
  • 15
potężny konflikt i kłótnie wywoła sprowadzenie tu wraku


@innuendoPL: W końcu ta katastrofa to główny punkt programu PiS-u ;). Cieszmy się, że nie chcą wystawiać zmumifikowanych zwłok w gablotkach.

@ciepol: Ciekawy wywiad, ale to byłoby hipokryzją z mojej strony.
btw, wiadomo o czyją wypowiedź jej chodziło: "trzeba go na wieki wieków zachować, bo przecież za 10 lat zmienią się metody badań i jeszcze raz będziemy go badali"?
@innuendoPL: @fir3fly:

Byłyby. Ale jak było z krzyżem? Zamiast trzymać go w nieskończoność przed pałacem w końcu go po cichu wynieśli, ludzie pokrzyczeli, ktoś tam nadal chodzi czasami protestować, ale opinia publiczna od razu zapomniała o krzyżu.