Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że ci sami korwiniści, którzy tak buńczucznie zapowiadali świetny wynik KNP przed ogłoszeniem wyników, a słychać było głosy o 10%, a nawet 20%, to tak naprawdę nie wierzyli w taki wynik. Uważam, że ten wynik, jaki został ogłoszony, zwyczajnie przyjęli z wielką ulgą, że próg przekroczony, że będzie 4 ludzi (w tym trzech nołnejmów) w europarlamencie.

Zwyczajnie ktoś, kto wierzy i jest pewien świetnego wyniku, nie cieszy się jak dziecko, szaleje na mirko w wielkim podnieceniu, bo jego partia zdobyła raptem 7% , ledwo 2 % więcej powyżej progu. Te osoby powinny być smutne, bo wyprzedził ich lewacki SLD, ponoć lewackie PIS i PO. To powinna być kiepska nowina te 7%. A tu taki szał radości, jakby rzeczywiście drżeli do ostatniej chwili.

#oswiadczenie #jkm #4konsrwy #neuropa #wybory #polityka
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@choleryk

takie sobie gdybanie ale wydaje mi się że teraz część potencjalnych wyborców zobaczyła że JKM i jego KNP może przejść próg wyborczy i zrezygnują z wymówki "Popieram pana poglądy ale nie głosowałem bo i tak by się pan nie dostał"
  • Odpowiedz
trochę bardziej wysublimowany #boldupy


@milordzie: Ale w żadnym razie, koło dupy mi lata tych 4 europosłów. Zawsze to będzie jakiś powiew świeżości, jakaś forma sprawdzenia KNP, zobaczenia ile są warte ich obietnice. Osobiście uważam, że lepiej, by pokazali w europarlamencie na co ich stać, a potem weszli lub nie do krajowego parlamentu, aniżeli odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Banek3000: Zgadzam się, wielu ludzi sobie uzmysłowi, że mają ważniejsze głosy, jak im się wcześniej wydawało. Mniejszej liczbie będzie się wstyd przyznać, że głosowali na KNP, a w pewnych środowiskach to ryzyko wyśmiania :)
  • Odpowiedz
@choleryk: Odkryłeś amerykę. Korwin przez 23 lata nie wchodził. Głosowałem na niego od 2005 roku i już byłem #!$%@? zniechęcony ciągłymi porażkami, błazenadą, beznadzieją idei wolnościowych.

Tym razem się udało, znów rzuciłem się w wir tych nadziei. Nawet gdyby miał tylko 1 posła, uznałbym to za sukces.

Korwin nigdy nie wygra wyborów u nas (ani w żadnym innym miejscu na świecie - mentalność urzędnicza jest nie do zwalczenia), ale mam
  • Odpowiedz