Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem zaproszenie do grupy na Facebooku, gdzie wita mnie taka niewiasta. Staram się nie krytykować poglądów politycznych moich znajomych, z których większość uważam za dobrze wykształconych i nie interesuje mnie, że bawi ich działalność na takich profilach w social mediach... ale w jaki sposób lista nr 5, pozycja 9 chce sprawić, by studia dawały pracę?

Ustawą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #4konserwy #neuropa
Serail - Właśnie dostałem zaproszenie do grupy na Facebooku, gdzie wita mnie taka nie...

źródło: comment_e8R927h8K78OVFeQvqavufXSEtuS1mjE.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Serail: Lel, idiotka, jeśli myśli, że studia są od dawania pracy. Od dawania pracy są zawodówki, studia są od rozwijania siebie w danej dziedzinie i ewentualnej przyszłej kariery z tym związanej jeżeli takowa jest.
  • Odpowiedz
@Serail: Teoretycznie jest to możliwe. Wprowadzić ustawę określającą maksymalną liczbę uczelni w regionie, określić max limit uczniów. Uczelnie które odstają od czołówki zlikwidować. Mniej studentów = większe zapotrzebowanie. Mniej uczelni = wyższy poziom.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Z drugiej strony, mityczny "wolny rynek" zadziałałby tak samo, z tym że bez tego procesu legislacyjnego. Tak na logikę przynajmniej. Studenci idą na uczelnie z wysokim poziomem, które zapewniają dobry start na rynku pracy. Płacą uczelni za wykształcenie, słabe uczelnie świecą pustkami, nie są dotowane z budżetu państwa, więc padają.

Ale Korwinistą nie jestem, ani tym bardziej ekonomistą, więc w moim toku myślenia może być jakaś luka.
  • Odpowiedz