Wpis z mikrobloga

Mireczki, co to może być.

Mam Lenovo Y580. Zabrałem go ze sobą gdzieśtam. Teraz wróciłem, podłączam a on, że "Podłączony, nie ładuje". Krótko mówiąc baterii nie ładuje. Ale działa, do momentu wyciągnięcia wtyczki oczywiście. Dwa dni temu było wszystko OK. O co chodzi?

W programie Lenovo pokazuje że stan baterii "Dobra". O co chodzi?

#informatyka #kiciochpyta #laptop #serwispc
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@M4ks: może masz włączoną opcje oszczędzania baterii i powyżej 60% To wtedy nie ładuje, sprawdź lenovo energy manager czy jakoś tak
  • Odpowiedz
@M4ks:

Okres gwarancji na wszystkie baterie, rysiki, pióra cyfrowe oraz inne akcesoria firmy Lenovo jest ograniczony do 12 miesięcy, o ile nie podano inaczej. Oznacza to, że firma Lenovo zapewni bezpłatne usługi gwarancyjne dotyczące w ciągu 12 miesięcy obowiązywania gwarancji. Gwarancja nie ma zastosowania do zjawiska spadku pojemności baterii, jedynie do defektów materiałowych.
  • Odpowiedz
@Persilsi: @naprawalaptopow: niestety dopiero wieczorem bede mogl cos podzialac. A powiedzcie mi jeszcze - jak kupilem laptopa to mial na sobie plombę gwarancyjną od komputronika (bo tam kupiłem). Oczywiście w instrukcji było o możliwości wymiany dysku czy RAMu, więc plobmę miałem gdzieś i dysk dołożyłem. Bardzo się to teraz odbije czkawką (w sensie odmówią wymiany baterii)? I czy w ogóle będę musiał cały komputer oddać na jakiś czas
  • Odpowiedz
@M4ks W Lenovo plomba producenta zazwyczaj jest pod klawiaturą. Jeśli chodzi o plombę sprzedawcy, możliwe, że będzie na którejś śrubie od spodu, by zdjąć górną część obudowy. Jeśli zerwałeś którąś z plomb, może być problem z gwarancją.
  • Odpowiedz