Wpis z mikrobloga

Zgubiłem portfel, kartę już zastrzegłem przez telefon, jeszcze muszę iść zastrzec dowód osobisty.

A nowy dowód? Wczoraj złożyłem wniosek o nowy bo musiałem wymienić (jeszcze wtedy miałem ten który jest teraz zgubiony), ciekawe co teraz będę musiał zrobić żeby nowy odebrać i czy muszę złożyć jakiś wniosek że zgubiłem. #!$%@?.

##!$%@? #tyleprzegrac #nauczkanaprzyszlosc
  • 9
@ihwar: to na przyszłość wkładaj sobie do portfela kartkę z taką informacją. Wielu ludzi odda znaleziony portfel, ale niekoniecznie musi im być po drodze z chodzeniem na pocztę i wysyłaniem Ci go. Dodatkowo to trwa i zdążysz ponieść koszty np. wyrobienia nowego dowodu. Jak by tam był numer to mogliby zadzwonić prawie, że od razu i sam byś mógł po niego podjechać. .
@Shady: bardzo możliwe, ale jestem z natury nieufny i tak wolałbym zastrzec dowód żeby ktoś jakiegoś kredytu na mnie czasem nie wziął, niezależnie od telefonu ;)

@akrolina: ponoć można, ale osobiście w swoim banku jeśli nie ma się papierka że się zgubiło, po robocie idę od razu do banku

@Werkaaa: może ta, kto wie, ale wole już zapłacić na nowy niż potem dowiedzieć się że ktoś wynajął na mój
@ihwar: Aha, no to mi pani przez telefon wtedy zastrzegła od razu, zaznaczając, że to operacja nieodwracalna. Ale też wolałam, żeby ktoś nie nabrał chwilówek na mój dowód :) Oczywiście jak tylko już miałam możliwość, czyli wysiadłam z pociągu, to poszłam osobiście do banku. A gdzie zgubiłeś?
@ihwar: z tym braniem kredytu na nie swój dowód to też trzeba by mieć pecha żeby trafić na bardzo niekompetentną osobę w jakieś placówce, która udzieli kredytu na dowód innej osoby. Albo raczej na znajomą znalazcy.
@akrolina: zgubiłem w Malborku ;) najprawdopodobniej na sporym trawniku, wczoraj były gęste chaszcze a dzisiaj rano... zonk, trawa skoszona

@Shady: tak też podejrzewam, ale lepiej na zimne dmuchać jednak chyba