Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przeczytałem jak [ro] z gówno prawdy pisze, że już nie słucha Miley Cirus, bo cośtam powiedziała.

Straszna pała z tego [ro].

Ja na przykład jestem hard-faszytą-ludowym-katolem-hipokrytą, tzn. mam zestaw bardzo restrykcyjnych zasad moralnych i żadnej z nich nie przestrzegam. I jak każdy prawicowiec zajmuje się głównie byciem oburzonym. Oburza mnie unia europejska, burdele w centrach miast, Anna Grodzka i taniec z gwiazdami. Własciwie jak nie jestem oburzony, to znaczy że śpię.

Ale!

Staram się zachować kontakt ze swoim lewackim pierwiastkiem, mieć chociaż troszkę mentalnych dreadlocków, bo bez tego stałbym się już tak nieznośny, że koniec.

Dlatego nie interesuje mnie jakie poglądy ma pani która mnie wyśpiewuje "aj low ju". No nic, a nic. I to ma szereg przyjemnych implikacji.

Np. nie muszę ograniczać repertuaru słuchanej muzyki do chorałów Gregoriańskich. Słucham sobie Rage Against The Machine, Sinéad O'Connor, czy Bruce'a Springsteen'a, bez względu na to jakie pierdoły akurat wygadują.

A co najważniejsze nie kontrybuuje (trudne słowo) do podludzkiej kultury celebrytów. Bo porzucając jakiegoś wykonawcę dlatego, że ma takie poglądy, a nie inne, nobilitujesz jego i to co ma do powiedzenia. Efektem tego są wypowiedzi Krzysztofa Ibisza na temat separatyzmu krymskiego, komitet poparcia Bronisława Komorowskiego i Klaudiusz z Big Brothera.

Tak à propos czytałem kiedyś wywiad z Antonym Hopkinsem, który zapytany o kwestie światopoglądowe powiedział, że jest tylko aktorem i nie sądzi, żeby aktorzy mieli jakikolwiek autorytet upoważniający ich do wypowiadania się na takie tematy.

I nawet bym się z nim zgodził, gdyby nie to, ze on jest aktorem i kompletnie mnie nie interesuje, co on sobie tam myśli.

Zagrał ludojada i starczy. Tak samo jest z Miley Cirus, Konczitą Wurst, zespołem Slayer i Village People.

Ide se zjeść kebaba i posłuchać Scissor Sisters, a [ro] uniesiony patriotyczna dumą niech se zajada oscypki, a potem posłucha zespołu Sabaton i "Barki"..

żródło: https://www.facebook.com/monoklCylinderCygaroPogarda?fref=nf

#lewactwo #kultura #miley #facebook #ciekawaopinia #niepopularnaopinia
  • Odpowiedz