Aktywne Wpisy

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

stndix +105
#budownictwo #prl #ciekawostki
nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w Polsce w latach 80, w gospodarce wiecznych niedoborów negatywy z produkcji różnych blaszanych rzeczy "od sztancy" miały bardzo często zastosowanie jako elementy dekoracyjne w budownictwie, szczególnie przy ogrodzeniach. Sam zwróciłem na to uwagę niedawno (kupiłem dom z ogrodzeniem, które było z negatywu - jak się później dowiedziałem - jakiegoś elementu karoserii od FSC Żuka) i
nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w Polsce w latach 80, w gospodarce wiecznych niedoborów negatywy z produkcji różnych blaszanych rzeczy "od sztancy" miały bardzo często zastosowanie jako elementy dekoracyjne w budownictwie, szczególnie przy ogrodzeniach. Sam zwróciłem na to uwagę niedawno (kupiłem dom z ogrodzeniem, które było z negatywu - jak się później dowiedziałem - jakiegoś elementu karoserii od FSC Żuka) i
źródło: image
Pobierz




Finansowe mirki - co robić z leżącą kasą, która ma być wkładem własnym przy zakupie mieszkania/domu? Obecnie szukam nieruchomości i nie wiem, ile to potrwa - może miesiąc, może kilka, może rok. A kasa traci na wartości. Dotychczas przerzucałem to po promocyjnych kontach oszczędnościowych, ale opcje się powoli wyczerpują (w wielu bankach promocje są tylko na niewielkie kwoty, a tam, gdzie na większe, to już skorzystałem i drugi raz nie mogę skorzystać). W grę wchodzą jeszcze lokaty krótkoterminowe, jednak mają tę wadę, że jeśli akurat coś znajdę w trakcie trwania lokaty, to albo muszę ją zerwać, albo liczyć, że sprzedający poczeka (a pewnie nie poczeka, bo będzie chciał zaliczkę/zadatek, a zaliczka/zadatek będzie na lokacie). Jakie rozwiązania proponujecie?
#finanse #inwestycje
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta
Aion Bank konto oszczędnościowe 5% bez limitu środków, bez żadnej promocji. Po prostu wrzucasz i odsetki się robią. Trochę mniej niż Toyota Bank czy obligacje ale wrzucam jako ciekawostkę.