Wpis z mikrobloga

#oswietlenie #diody #elektronika #tasmargb ktoś ma pomysł gdzie po miare normalnej cenie mogę kupić na metry taśmę rgb z układem IC? chodzi o to aby możliwa była adresacja pojedynczego odcinka taśmy ( może być 3 diody, bo pewnie będzie troche taniej niż gdyby chcieć adresować diody pojedynczo ). Szukam i szukam i w Polsce czegoś takiego nie sprzedają. Dajcie jakąś informację w którą stronę oczy skierować :)
  • 10
  • Odpowiedz
@vokus: szukaj taśm na bazie ws2812 / ws2811. tam masz sterowanie każdą diodą niezależnie. Zależnie od gęstości diod, różne są ceny. Ja niedawno kupowałem taśmę 60diod/m i kosztowała koło 60 zł/m. Przy dłuższych odcinkach jest taniej. Brałem z allegro, bo na ebayu ceny były takie same, aliexpress nie wiem, bo nie przeglądałem.
  • Odpowiedz
@vokus: oo, też jakiś czas temu robiłem ambilighta, ale na bazie arduino i przetwarzania obrazu na komputerze, na głównej z tym byłem, może widziałeś ;)

Ty rozumiem robisz analizę obrazu na Pi? Wpinasz się w HDMI i podkradasz obraz, czy jak?
  • Odpowiedz
@profesorek92: znaczy ja to chciałem troche prościej zrobić. Też najpierw chciałem ambitnie podejść do tematu ale potem zobaczyłem, że całkiem sprawnie na rpi działa boblight. Docelowa konfiguracja to NAS z filmami + skonfigurowany couch potato i sick beard, rpi łączy się po dlna z biblioteką multimediów, na rpi prwnie xbian albo rasbmc, pod gpio podpięta właśnie taśma, z którą można się komunikować po spi.
  • Odpowiedz