Wpis z mikrobloga

@Wariner: NIgdy nie zrozumiem tego dążenia do karania ludzi zaradnych i popierania ludzi niezaradnych. Podatek powinien być liniowy, a najlepiej ryczałtowy/pogłówny. Podatek progresywny to czystej krwi #!$%@?ństwo.
  • Odpowiedz
@pitus_bajtus: (#) Płaca nie wynika z rzeczywistej ilości włożonej w nią pracy. Tak zwana "zaradność" też zależy od wielu czynników, na które większość z nas nie ma specjalnie wpływu. Po prostu płacą ci, których na to stać. Nie wiem dlaczego próbujesz wmówić, że to kara, skoro to tylko sprawiedliwość.
  • Odpowiedz
@dreaper: Można nazywać to róznie ale sprawiedliwe to nigdy nie będzie. Gdzie sprawiedliwość w tym że jeden jest zmuszony oddać 18% swoich dochodów a inny 32%? Prawie sprawiedliwie byłoby jakby każdy oddawał tyle samo. A tak to jest najzwyklejsze #lewactwo
  • Odpowiedz
@pitus_bajtus: (#) To jaka jest sprawiedliwość w tym, że np. gdzieś w Indiach ludzie za psie pieniądze, bez żadnych zabezpieczeń i ubezpieczeń rozbierają statki, a ktoś inny, kto im to zleca trzepie grubą kasę. To jest sprawiedliwe?
  • Odpowiedz
@dreaper: Ale co Ty mi tutaj z Indiami wyskakujesz? Może mi jeszcz powiesz że w "Hąk Kągu".... Skoro przedsiębiorcy mogą płacić liniowy i 3/4 prywatnych zakupów wliczać w koszta to dlaczego fizyczni są karani progresywnym i żałośnie niskimi KUPami? To jest sprawiedliwość?
  • Odpowiedz
Płaca nie wynika z rzeczywistej ilości włożonej w nią pracy.


@dreaper: tak, wynika z wartości tej pracy. Chcesz wartość pracy mierzyć w dżulach czy jak?

gdzieś w Indiach ludzie za psie pieniądze, bez żadnych zabezpieczeń i ubezpieczeń rozbierają statki, a ktoś inny, kto im to zleca trzepie grubą kasę. To jest sprawiedliwe?


Czyli powinni nie rozbierać statków i dostawać pieniądze gratis? Na pewno mniejsza ilość wyprodukowanych dóbr poprawi dobrobyt społeczeństwa, ponieważ
  • Odpowiedz
@dreaper: A nie pomyślałeś, że im więcej pracodawca odda fiskusowi, tym mniej będzie w stanie zapłacić pracownikowi? Poza tym twierdzenie, że praca fizyczna z automatu powinna być więcej warta od szeroko pojętej pracy "umysłowej" jest w mojej ocenie głupie i prostackie.
  • Odpowiedz
@dreaper:

Nie wiem dlaczego próbujesz wmówić, że to kara, skoro to tylko sprawiedliwość.


Świetny przykład lewackiej nowomowy.

No skoro to sprawiedliwość to musi to być kara. Bo jak nie kara to nagroda, a z tego co wiem sądy nagród nie wydają, tylko kary. Jak można coś komuś zabrać, oddać innym i mówić, że to nie kara?
  • Odpowiedz
@ibilon: (#) czy to, że płacisz w sklepie za kilogram bananów jest dla ciebie karą czy nagrodą?

@Wariner: (#) nie, bo stosunek wartości wynagrodzeń do całości poniesionych kosztów jest coraz niższy.

@NoLajf: (#) sprawiedliwość jest jedna, a sprawiedliwie nie znaczy po równo.

@pitus_bajtus: (#) wliczanie prywaty w koszty prowadzenia działalności to jest akurat patologia. nie chciałem się aż tak bardzo zagłębić w jakieś detale, ogólnie mówię, że to
  • Odpowiedz
czy to, że płacisz w sklepie za kilogram bananów jest dla ciebie karą czy nagrodą?


@dreaper: Co? To nie jest ani kara, ani nagroda. To jest wymiana. Wymieniam pieniądze na banany. Co to ma w ogóle do rzeczy?

sprawiedliwość jest jedna, a sprawiedliwie nie znaczy po równo.


No właśnie. Sprawiedliwie nie znaczy po równo. Jedni zarabiają mniej, drudzy więcej. A ty protestujesz, ty byś chciał, żeby wszyscy zarabiali po równo. Chcesz
  • Odpowiedz
@dreaper: Jaką wymianą? Co za brednie gadasz? Państwo zabiera mi pieniądze z wypłaty, im więcej zarabiam tym więcej mi zabiera, i oddaje je jakiemuś menelowi pod sklepem. Gdzie tu wymiana? Co ja wymieniam? Na co? Żeby to jeszcze było dobrowolnie, a nie pod przymusem.
  • Odpowiedz
@ibilon: wymieniasz swoje pieniądze na wino dla menela, co jest przecież dokładnym odpowiednikiem wymiany Twoich pieniędzy na banana którego sam zjesz. Nie rozumiesz? To przecież banalne, wystarczy na chwilę logikę zastąpić dwójmyśleniem i wychodzi.
  • Odpowiedz
Gdzie sprawiedliwość w tym że jeden jest zmuszony oddać 18% swoich dochodów a inny 32%?


@pitus_bajtus: oboje nie placa nic do kwoty wolnej od podatku, oboje placa 18% do wysokosci progu, a 32% nad prog. Nie bylo jeszcze o podatku progrresywnym na wosie u was?
  • Odpowiedz