Wpis z mikrobloga

#neuropa

#ragekageradzi

wielokrotnie pisałem, że jednym z podstawowych problemów dyskusji o systemie emerytalnym w Polsce jest fakt, że niewiele osób wie jak ten system funkcjonuje, ile kosztuje etc.

http://www.wykop.pl/link/1962656/kwota-wolna-od-podatku-w-polsce-teraz-i-23-lata-temu/#comment-21035912

najwyraźniej z PIT jest podobnie - ta wypowiedź dostaje plusy... co za ludzie...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pherun: głownie dlatego, że tu można sensownie podyskutować o ogólnym problemie, że ludzie nie ogarniają podstawowych rzeczy w tym kraju

a w znalezisku można ew. podyskutować z kolesiem o konkretnym wyliczeniu i próbować do niego trafić, ale IMO zwykle to kończy się na niczym
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: ale co to ma za znaczenie czy są - czy nie ma?

raz na jakiś czas ktoś tu stawia zarzut czemu gadasz na mikro, a nie w znalezisku i sugeruje, że chodzi o plusy/minusy... o co wam chodzi i jaki miałby być tego cel? :)

od tego jest mikroBLOG żeby sobie tu dyskutować, specjalnie przerzucam pewne rzeczy pod pewne tagi żeby nie uciekły i były zebrane pi razy drzwi
  • Odpowiedz
@Pherun: różnie bywa, ale zwykle na głównej jest dość źle z dyskusją bo wszyscy są w klimacie 'hurr durr' i świętym ogniem w oczach, na mikro jest mniej ludzi, ale jak już udzielają się w jakimś temacie to zwykle są ogarnięci... ewidentnych trolli czy śmieszków zawsze można eksmitować :)
  • Odpowiedz
@RageKage: Niech Ci będzie. Po prostu mnie śmieszy, że komuś obrabiasz dupę na mikroblogu choć równie dobrze mogłeś zrobić to w znalezisku.

prowadzi to częściej do konstruktywnych wniosków


Z pewnością będzie konstruktywna, tym bardziej że kolega którego wypowiedzi kwestionujesz nawet o niej nie wie ;)
  • Odpowiedz
Czy sensem dyskusji jest dla ciebie możliwość dania oponentowi minusika? Już kolejny raz widzę, że się czepiasz,


@Espo: Bo widzę co wy tu robicie. Raz nie ma minusów, dwa zawsze możecie wezwać swoich akolitów by podparli wasz wywód plusami ;) A że jest was niewielu, za to dobrze zorganizowanych to sprawia to wrażenie sporego poparcia dla tego co tworzycie.
  • Odpowiedz
Po prostu mnie śmieszy, że komuś obrabiasz dupę na mikroblogu choć równie dobrze mogłeś zrobić to w znalezisku.


@LibertyPrime: jak Ci to nie odpowiada zawsze możesz przestać to czytać, mnie śmieszy to, że ludzie czepiają się, że piszę na mikro, a nie pod znaleziskiem i doszukują się intencji w 'plusach' i 'minusach'... zwłaszcza w przypadkach kiedy jakoś niespecjalnie unikam tej dyskusji w znalezisku :)
  • Odpowiedz
Bo widzę co wy tu robicie. Raz nie ma minusów, dwa zawsze możecie wezwać swoich akolitów by podparli wasz wywód plusami ;) A że jest was niewielu, za to dobrze zorganizowanych to sprawia to wrażenie sporego poparcia dla tego co tworzycie.


@LibertyPrime: stary dorabiasz ideologie do wszystkiego co zauważysz - jakie poparcie do tego co "tworzymy" - przecież nie rozmawiamy w tym wypadku o niczym innym jak o matematyce, każdy
  • Odpowiedz
@RageKage: Ja nie twierdzę, że nie masz racji. Twierdzę jedynie, że zamiast poprawić autora w znalezisku kpisz z niego na mirko nawet go nie wołając. Zresztą nawet tu nie podajesz poprawnych obliczeń.
  • Odpowiedz
Zresztą nawet tu nie podajesz poprawnych obliczeń.


@LibertyPrime: szczerze? bo mi się nie chce... nie ma to aż tak istotnego znaczenia czy będzie to 900 czy 1100 złotych, chodzi o zasadę obliczania podatku jaką przyjął - czyli pominięcie KUP czy składek (opcjonalne elementy takie jak ulgi są do pominięcia, ale obligatoryjne składki trudno pomijać)
  • Odpowiedz