Wpis z mikrobloga

Hej, po wizycie u stomatologa (leczenie 5 i 6, a następnie dopasowywanie zgryzu, gdzie chyba została również przypiłowana 7 od strony policzkowej i 4 od strony językowej - okluzja) mam dużo gorsze napięcie na twarzy. Zrobiły mi się też zmarszczki w okolicy oczu, których wcześniej nie miałem i na policzkach, twarz wydaje się mniej pełna, szczególnie widać na zdjęciach i przy uśmiechaniu się, dodatkowo zatokę mam cały czas zatkaną. Problem zaczął się ok. miesiąca temu po wizycie, byłem na kolejnej wizycie i spasowaniu, bo coś jeszcze nie działało i wtedy zostały przypiłowane zęby z drugiej strony (tutaj głównie wypełnienie wewnątrz zęba) ;_;

Czy to możliwe, że to wpłynęło na układ mięśni twarzy? Do jakiego specjalisty się udać, aby to zweryfikował? Obecnie jestem umówiony do protetyka, który ma wiedzę o okluzji.

PS. Prosiłbym także o poradzenie dobrego ortodonty w Poznaniu.

#stomatologia #ortodoncja #zeby
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Raptrax: jestem umówiony do orto za pół roku, protetyk 3 tyg, stomatolog dwa. Masz pomysł co zrobić, aby dostosować zgryz tak jak powinien być? Przez to spiłowanie czuję jakbym miał mniej miejsca na język/bóle szyi głowy po bokach. Będę wdzięczny za pomoc
  • Odpowiedz