Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Chciałem podpytać, czy tutaj oraz tutaj jest w miarę aktualny cennik robót budowlanych na obecny czas w Krakowie? Mam wykonawcę, który mi robi drobny remont kuchni i chciałem sprawdzić i porównać, czy jego ceny są podobne do obecnych, bo wydaje mi się, że nieco zawyżone. Będę wdzięczny za każde informacje :)
Głównie robi skuwanie kleju po płytkach, 8 punktów elektrycznych zmienia (przesuwa o kilka lub kilkanaście cm albo ciągnie nowe), wyburzył ściankę działową (ok 3m2), zmienia dopływ wody (wcześniej bateria wychodziła ze ściany, teraz będzie spod blatu, więc trochę przedłuża rurki w dół, o jakieś 50cm), kładzie wylewkę na podłogę, gips i gładzie na ściany, montaż paneli (ok 16m2), montaż blatu (kształt litery L, docinanie + wycięcie 2 otworów). Kuchnia mała, bo niecałe 5m2. Będę wdzięczny za każde informacje :)

#remontujzwykopem #remont #kuchnia #remontkuchni #wyburzanie #budowlanka #budownictwo #krakow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Broda85: remont jest często dwa razy droższy od wykończenia.
Wycena będzie indywidualna za tak małe pomieszczenie i droższa niż normalnie.
Ile sobie zażyczył?
ile wyniesie koszt całego remontu?
  • Odpowiedz
@Broda85: za mniej niż 5k to bym nie liczył, a za 5k to gdzieś pewnie od grudnia do marca może by ktoś przyszedł.
Same punkty elektryczne to jakieś 600 zł, które jakbyś zrobił sam to by kosztowały 20 zł.
Część tych rzeczy to było samemu zrobić, burzenie i stawianie ściany to też spory koszt.

Na remont kuchni 13m2 poszło mi 3000 zł tylko we dwójkę z żoną robiliśmy.
  • Odpowiedz
@Broda85: Liczenie tego według cennika nie ma za bardzo sensu, musiałbyś policzyć każdą drobnostke jak np. kucie, gruntowanie, gipsowanie, tynkowanie, nie tyle ścian a każdej bruzdy, docinanie blatu, silikonowanie, akryl itp. nie da się tego policzyć. Zawyczaj liczy się to od roboty, a z tego co piszesz to roboty nie ma mało, i za 7k nie podjąłbym się tego. Z listy którą wymieniłeś to ok 10-12k bez oglądania, po sprawdzeniu
  • Odpowiedz
@Broda85: ło panie, co to za ceny w ogóle, dobrze rozumiem że samo położenie podłogi z płytek z fugowaniem w pokoju 12m2 wychodzi wg tego ponad 1800 zł? xD

Flizowanie – 140 zł/m2

Fugowanie epoksydem – 40 zł/mb
  • Odpowiedz