Wpis z mikrobloga

#webdev jakie przeglądarki brac pod uwage i w jakich wersjach? sprawdzilem na najnowszych wersjach IE, FF, Chrome, Opera, Safari. Warto sciagac jakies IE7 i testowac?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cordant: standardowo support dla ie >= 8, chrome i ff raczej wszyscy mają przynajmniej względnie aktualne, więc niema co się przejmować wersjami, safari jedzie też na webkicie, ale trzeba testować a operze wielki #!$%@? w dupę :P (byle jakoś wyglądało :P)
  • Odpowiedz
@h5n1: no jest, chociaż mam wrażenie, że pod presto już było lepiej :P Jest #!$%@? i w ogóle kto tego jeszcze używa :P
  • Odpowiedz
@fotexxx: tniecie proste strony ze skryptami jquery i narzekacie na kompatybilnosc w miare nowoczesnych przegladarek. Wieje amatorka. Problemy zaczynaja sie przy implememtacji zaawansowamego jsa.
  • Odpowiedz
@npsr: Si, jest #!$%@?. Ale ja się cieszę że jest teraz na webkit. Jak działa na chrome to działa na operze. Jedyne na co się natknąłem to to, że na operze nie działa mp3. Trzeba ogg. Reszta cud, miód, malina.
  • Odpowiedz
@h5n1: nooo nie jest tak do końca z tym działaniem. Jednak jest różnica między webkitem na chromium a nieudolnie zapiętym webkitem :P

Chociaż i on ma swoje bugi, ale ciii, bo zaraz nam żadna przeglądarka nie zostanie :D
  • Odpowiedz
@h5n1: (#) No ale ES6 to jest przyszłość, uważam że jeszcze nie do końca ustandaryzowana.

Poza tym jak popatrzysz na tą tabelkę to widać, że to co jest obsługiwane, jest generalnie obsługiwane przez wszystkie przeglądarki "z danej generacji". Jeśli jakaś się wyróżnia to jest to jakaś wersja nightly póki co.
  • Odpowiedz
@fotexxx: pisalem z telefonu cebulko, chcialem odpowiedziec ogorowi i go wysmiac. Faktycznie nie robie frontendow komercyjnie, robilem to 6 lat. Zmienilem branze na backend. Parafrazujac klasyka, jeszcze w pampersach biegales kiedy ja sie uzeralem z ie6
  • Odpowiedz