Wpis z mikrobloga

Jako, że jestem zielony w kwestii CFD.

Wyjaśnijcie mi proszę dwa zagadnienia.

1.

Wrzucam 100$ na SHORT z dzwignią 5.

W XTB pokazuje wtedy -500$, jak kurs spada czyli ja zarabiam to -500 sie zmniejsza np. jest -490$.
Czyli w tym przypadku 500$ to jest wysokość maksymalnego zysku z danego CFD?

2. Jak ustawiam STOP LOSS na CFD to dostaje taki komunikat:

"Informujemy, że dla Twojej stop loss (SL) wykonywane są po aktualnej cenie rynkowej, która może okazać się gorsza od ceny ustalonej w zleceniu"


Czy to znaczy, że jak zostawię na weekend i coś sie wydarzy to na otwarciu mi zamknie depo na margin call albo wyzeruje czy coś jeszcze innego?

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebulowyInwestor:
1. Nie wiem o co chodzi, ale to nie jest maksymalny zysk, możesz zarobić tyle % ile spadnie dane aktywo * lewar.
2. Chodzi tylko o to, że jak ustawisz stop loss na cenie 15.60 to może Ci zamknąć shorta np po cenie 15.80, bo akurat takie tylko były zlecenia na rynku. To o czym piszesz też teoretycznie może się zdarzyć, ale no raczej się nie wydarzy (chyba że
  • Odpowiedz
@KMDZ: Jako biedak nie planuje grać daily CFD bo nie mam siły na gapienie się w ekran cały dzień.

Ale uważam, że jak trafi sie dwa, trzy razy w roku "okazja", to warto zaryzykować licząc sie z calkowitą utratą tej kasy która sie pakuje, niż później pluć sobie w bordę.
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Jako, że jestem ekspertem w CFD to już wyjaśniam
Jak zapinasz SELL za kwote -500 z lewarem 5x (1:20) to ten minus oznacza że masz pozycje SHORT i nic więcej. Jak zapniesz Long to będzie 500 (+500) to takie oznaczenie.
Zapinasz szorta za 500 usd....to jak cena jakiegoś instrumentu spadnie o 1% to zarobisz 5%...czyli twoje saldo będzie miało 525 USD...zarobek 25 USD.
Pamiętaj że jak bierzesz SELL, to "kupujesz kontrakt" bo cenie za którą ktoś chce kupić...czyli jakby trochę wyżej. Na wykresie masz ceny Kupna i sprzedaży. Jak chcesz zamknąć pozycje to zamykasz ją po cenie za którą ktoś chce sprzedać dane aktywo, bo jakby musisz odkupić je z rynku.
Dlatego trzeba patrzeć na spread...czyli różnice pomiędzy ceną kupna a sprzedaży.
W skrócie jak robisz sell to twoja pozycja aktywna będzie od poziomu dolnej kreski poziomej przy cenie...a jak chcesz zamknąć to zamknie się po cenie górnej kreski poziomej
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Pamiętaj że lewar to pewnego rodzaju pożyczka, wiec przy niektórych pozycjach będziesz płacił za trzymanie codzienne pozycji. Na akcjach CFD (Equity CFD) z reguły nie ma opłaty (swap) za trzymanie dzienne...ale na niektórych towarach i indeksach już jest Swap. Jak kurs nie będzie się zmieniał to i tak będziesz płacił swap np. na pozycji LONG na indeksie.
Częśto Szorty są "darmowe" ale Longi już są płatne.
  • Odpowiedz
@DubKidz
@jmp_eax

Dzięki, tak właśnie teraz przeliczyłem, to to 500 bym zarobił gdyby wartość akcji spadła do 0.
Czyli widzę, że na standardowej dźwigni 5 licząc na jakies spadki od 5 do 15% to trzeba wejść za grube kk $, żeby to się opłaciło.
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Chyba coś mieszasz...Kolego, zrób tak...odpal sobie konto DEMO, i tam poklikaj. Obczaisz temat.
Jak cena towaru jest na poziomie 1000 i zapinasz szorta za 100zł to im cena będzie niżej tym wiecej zarobku dla ciebie.
Jak wartość akcji spadnie do 0 to będziesz bogatszy.
  • Odpowiedz
Ale uważam, że jak trafi sie dwa, trzy razy w roku "okazja", to warto zaryzykować licząc sie z calkowitą utratą tej kasy która sie pakuje, niż później pluć sobie w bordę.


@cebulowyInwestor: Wiesz, możesz też po prostu kupić akcje, albo jakiegoś etfa. CFD to robienie czegoś podobnego, tylko z pożyczonym kapitałem. Tylko tutaj jeszcze zakładasz się przeciwko brokerowi. Do tego masz opłaty za trzymanie pozycji, gdy w przypadku akcji możesz
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: tam wyżej pisał Pan że jest coś takiego jak SWAP, wiem głupia nazwa, ale to jest opłata za utrzymanie pozycji. Może być większa jak przetrzymujesz pozycje np na weekend. Jak masz konto to powinieneś mailem dostawać taka informację co jakiś czas pt "punkty swapowe" na dany okres na dane aktywa.

Ale jak wszyscy piszż,i nie da się tego bardziej podkreślić daj sobie chłopie spokój z CFD bo nabijasz tylko
  • Odpowiedz