Wpis z mikrobloga

#konfederacja #polityka #neuropa
Bosak dzisiaj w Radiu Zet powiedział, że jeśli PiS nie zgodzi się na duże prawybory na całej prawicy (co wydaje się dość abstrakcyjnym pomysłem, chyba, że szykuje się jakaś oficjalna koalicja) to ich kandydatem będzie Mentzen. Trochę zaskakująca decyzja, wydawałoby się, że z dwójki Bosak/Metzen to ten pierwszy ma bardziej prezydencki image...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bosak dzisiaj w Radiu Zet powiedział, że jeśli PiS nie zgodzi się na duże prawybory na całej prawicy


@Yahoo_: ale jak to, przecież kuce się zarzekają, że PiS to lewactwo
  • Odpowiedz
@Kryspin013: to co mówi Bosak, to próba stworzenia chaosu, a może się uda. Normalne wybory, gdy PIS wystawi swoje PO swoje, to druga runda dla PIS i PO. Bez żadnej dyskusji. Bosak chce tak namieszać, że może gdy PIS nie ma żadnego kandydata, jakimś cudem prawobyory wygra kandydat Konfy i wtedy wybory będą PO kontra kandydat Konfy.

Przy np takim Dudzie, nikt by nie organizował prawyborów, bo tu Konfa by
  • Odpowiedz
  • 0
@myidioci: znaczy te prawybory to tam też jako ciekawostkę traktuję. Bardzo w to wątpię, żeby PiS się na to zgodził, chyba, że na takich zasadach, że wiedzą, że to oni wygrają je xd (chociaż i tak w to wątpię, Jarek miałby sobie sam zabrać prawo do wybory kandydata? Jeszcze by pomyślał o niezależności i się nie słuchał naczelnika państwa :P).
Ciekawszą informacją dla mnie jest to, że Bosak się de
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski:
Myślę, że wzrastają z 4,76% na 5% :) Mimo wszystko więcej. Zresztą Bosak jak rozumiem, w prawyborach chce startować, a w wyborach już nie. To już jasno wskazuje o co dokładnie tutaj chodzi.
Trudno mówić jak miałyby wyglądać takie wybory. Musiałby Kaczyński na łeb upaść, gdyby dopuścił do regulaminu w którym szansę są równe i sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
Bosak chce tak namieszać, że może gdy PIS nie ma żadnego kandydata, jakimś cudem prawobyory wygra kandydat Konfy i wtedy wybory będą PO kontra kandydat Konfy.


@myidioci: A jeśli się ten mało prawdopodobny scenariusz nie wydarzy i prawybory wygra Czarnek, Morawiecki albo ktoś z PiS to co wtedy? Jeśli dobrze rozumiem, skoro ktoś taki wygrał prawybory to środowisko konfederacji będzie go wspierać jako też swojego kandydata, tak?
  • Odpowiedz