Wpis z mikrobloga

Obejrzałem Madokę Rebellion i muszę stwierdzić, że z kontynuacji popularnych serii wypada gorzej niż kinówka S;G.

Fabularnie materiału było na 40min, ale Shaft zrobił z tego 2h film wpychając gdzie tylko się da swoje artystyczne wizje i rozciągając każdą scenę do oporu- już na początku, gdy sekwencja przemiany bohaterek w ich czarodziejskie formy zajmuje bite 3min widać co się święci.

Na dodatek jako kontynuacja dla w sumie zamkniętej i wyjaśnionej fabuły stanowi raczej furtkę do kolejnej części niż tylko 'alternatywną historię', gdyż koniec końców otrzymujemy więcej pytań niż odpowiedzi.

#anime
  • 13
  • Odpowiedz
@bastek66: Była, ale nie powinno być tak, że ładna animacja stanowi zastępstwo dla braku fabuły- a tu przez większą część czasu nic się nie dzieje tylko podziwiamy Shaftowską kreskę
  • Odpowiedz
@bastek66: Prawda, ale tam animacja jest po prostu ładna i przyjemnie się ją ogląda, natomiast w przypadku Shaftu ich styl kreski przynajmniej jak dla mnie jest męczący przy dłuższym odbiorze
  • Odpowiedz
@bastek66: WYGRAŁEŚ KUBEŁ INTERNETÓW XD

@Atraktor: Zgodzę się, nic szczególnego, zresztą zwykły sezon też raził mnie ilością niedoróbek, przesadną fabułą z dziurami i błędami, no ale cóż, jesteś w internecie, a nie na konwencie hejterów Madoki, tu się Madoki nie obraża xD
  • Odpowiedz
@Atraktor: A mi się podobało () Takie subiektywne 8/10 Co do tego, że miejscami rozwlekłe to się zgodzę, ale przeciąganie czasu jaki mogę spędzić oglądając tak piękną animację wcale mi nie przeszkadza. Fabuła również pasuje do wykreowanego świata i nie wygląda na doczepioną na siłę. Co do sceny z transformacjami, wyliczanką i całym sanitarnym początkiem, to miał on za zadanie skonfundować widza i sprawić aby zaczął
pitrek136 - @Atraktor: A mi się podobało (・へ・) Takie subiektywne 8/10 Co do tego, że ...
  • Odpowiedz
@pitrek136: Do tego żeby zauważyć, że coś nie gra wystarczyło pokazać całą ekipę razem z Bebe (swoją drogą liczyłem na bardziej rozbudowany wątek z nią, a ostatecznie zupełnie olali tą postać), niepotrzebny był godzinny rajd przez oniryczne wizje Shaftu ;p

Co do fabuły to jak dla mnie jest krok wstecz

  • Odpowiedz
@Atraktor: No, skoro już wziąłeś zakończenie z tej strony, też o tym myślałem, ale doszedłem do jeszcze głębszych wniosków.


Cóż, to nadal nie wszystkie powody dla których nie podobała mi się Madoka, zawsze jest
  • Odpowiedz