Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka Ale jest wolność.

That is a big concern in Cambodia.

1) There is a lack of proper sanitation: This includes issues with clean water (rain or river water are often used and not boiled or filtered properly), sewage systems, and waste disposal. Some vegetables or fish are from sewage water canals.
2) Limited food handling knowledge: Many people handling food may not be aware of proper hygiene practices, such as handwashing, preparing the food safely, and food storage. Some locals even use mosquito spray on food or pots, pans and grills without knowing the severe risks of food poisoning.
- Challenges in food preservation: Due to factors like climate and economic conditions, preserving food safely can be difficult. Many people keep frozen food, even seafood, at room temperature, exposed to source of pollution like dust, smoke, rain water. Some people at the local market touch the food like the meat with their dirty hands...

This is just a few observations.
Knoblauch - #raportzpanstwasrodka Ale jest wolność.

That is a big concern in Cambodi...

źródło: temp_file5779743899827049787

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Knoblauch: To jest problem w całym regionie. Mięso i inne co produkty na bazarach są tanie ale często leżą na słońcu, nie zabezpieczonej przed owadami i innym brudem. Z drugiej strony można iść do dobrego hipermarketu gdzie wszystko leży w lodówkach zapakowane w eleganckie torebki ale ceny są dwa - trzy razy wyższe.
  • Odpowiedz
@Vendigoo: W Indonezji zwierzęta najczęściej ubijają w nocy więc idąc na bazar około 6 - 7 rano da się kupić w miarę świeże mięso, mimo że nie jest ono trzymane w lodówkach. Później to zostają odpady muszyny wiszące na słońcu i zamarynowane w spalinach jeżdżących wokół skuterków. W sam raz dla ludzi zbyt biednych lub zbyt leniwych żeby robić zakupy z rana.
  • Odpowiedz
@Niedobry: Halal i prawo szariatu regulują sposób zabijania zwierząt oraz zabraniają jeść psów, kotów, karaluchów i innego świństwa. Natomiast niestety nie ma religijnych regulacji w kwestii przechowywania mięsa. A tutaj wiedza lokalsów jest bardzo mała i można znaleźć bazary gdzie mięso czy produkty mleczne leżą sobie na słońcu w 35 stopniach. Mnie zabija już sam smród tych miejsc, bez maseczki nie jestem w stanie tam wytrzymać. Dawno przerzuciłem się na
  • Odpowiedz