Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka Wgl przejrzalem sobie konta firmy jednego z braci Mumin. "D&A Photographers".

Wnioski na podstawie ograniczonych informacji:

1. Kapital zakladowy £1,000 - Kto #!$%@? #!$%@? taka kwote w kapital zakladowy jakiejs lipnej mini-spolki, co on myslal ze nowa Coca-Cole stworzy? Nie ma sensu tyle wkladac, nikt normalny tego nie robi, w zadkich przypadkach to jest to £100 max, norma jest £1-10 XD

2. Kazdego roku naleznosci sa rowne (lub minimalnie ponizej) aktywow plynnych - Powiem tyle, jak w UK tak i w Kambo, cale zycie na kredycie..

3. Przez ponad dwa lata osoba zarzadzajaca byla nie ustalona (az do 2017, firma otwarta w 2015) - Ktos tu przyzydzil na ksiegowym i probowal ogarniac potwierdzenie roczne samemu XD

4. Przy tym poziomie "zarobku" totalnie nie oplaca sie spolka Ltd, chyba ze chcielismy uzywac kwoty wolnej dla dywidend, ktora zostala bardzo pomniejszona w 2016 (czyli rok po tym jak Mumin otworzyl firme, biednemu zawsze wiatr w oczy ( ͡º ͜ʖ͡º)).

Podsumowujac: Nie zdziwiloby mnie gdyby te naleznosci spowodowaly ze #!$%@? z UK, to ze spolka jest Ltd. nie znaczy ze dyrektor aby sfinansowac jakis sprzet/samochod nie poreczal wlasnym majatkiem przy pobieraniu kredytu, jest to czesta praktyka dla malych firm.

P.S smaczek na koniec Occupation (zawod) - "manager" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

+ jak dobrze pogrzebiecie to znajedziecie ich Polski adres z Czeladzi.
EdgyCaesar97 - #raportzpanstwasrodka Wgl przejrzalem sobie konta firmy jednego z brac...

źródło: Moomin Borthers Limited

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chosneck @Knoblauch Nie wiem czy jest, ale ktos wczoraj napisal posta, ze to firma Moominow ()

Jezeli mieli faktyczne dlugi, to mogli podac falszywa date. To nie jest tak jak w PL, ze ktos te dane skrupulatnie sprawdza. W UK firme zakladasz w 15minut. Masa ciapatych podaje falszywe dane, wszystko wychodzi dopiero przy kontroli (jezeli taka kiedykolwiek sie wydarzy).
  • Odpowiedz
@EdgyCaesar97: W UK firmy nie prowadziłem, ale kolega ma do dzisiaj LTD. Kiedyś sprawdziłem, a tam wyskoczyło, że kapitał 5 milionów funtów, a to mała działalność i się go zapytałem, o co chodzi, że ma wpisany taki kapitał. On mi na to, że tak sobie wpisał, żeby poważniej wyglądało.
A to powiedzmy w skrócie, że nic poważnego.
  • Odpowiedz
@adik75 I tak i nie. Jezeli by wyszlo ze jest inaczej to idzie pierdziec w pasiak bo tak sie smiesznie sklada ze zeby gdzies znikad znalazlo sie 5melonow, to gdzies indziej musi byc odpowiednik tej tranzakcji. A przy takich liczbach, nie ma mowy o “pomylce”. Polecam kumplowi wyjazd do Kamboraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EdgyCaesar97: Nie mam specjalnego kontaktu, stare znajomości. Ale jest też drugi, który ma wpisane 500k gbp. To jeszcze starszy znajomy, z którym miałem kontakt ostatnio z 15 lat temu ale podejrzewam, ze jako hydraulik, czy chyba też remonty łazienek to też kwota z sufitu.
  • Odpowiedz