Wpis z mikrobloga

#ukraina

Hmmmmm

Jeśli ma to być jakaś większa akcja (wymagająca nowych oznaczeń taktycznych) to pytanie — po co?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@niegwynebleid:

No to samo napisałem niżej. Tylko... już to pisałem wiele razy. W szachach groźba wykonania jakiegoś ruchu, z reguły jest MOCNIEJSZA niż już wykonanie tego posunięcia.

Rosjanie do Charkowa (tzn. pod Charków, do tej wiochy) weszli jak do siebie, bez strat. Potem wdali się w potyczki, krwawe walki miejskie i były straty.

Tutaj Ukraińcy dostają #!$%@? od razu ¯\(ツ)/¯więc jakie to jest odciągnięcie? Dać się zniszczyć w kilka dni?
  • Odpowiedz
Tutaj Ukraińcy dostają #!$%@? od razu ¯\(ツ)/¯więc jakie to jest odciągnięcie? Dać się zniszczyć w kilka dni? No a część... w kilka godzin? Well


@Thorrand: Ale i tak progres, podczas ich ostatniego wypadu na jednym przejściu granicznym zabrakło im kilka metrów, żeby przejechać granice, bo ich czołg wyleciał na minie xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szinako:

Ej, nie jestem jakimś fachowcem, ale serio... to mi wygląda na turbo-debilną decyzję. Jak można w tak kretyński sposób zmarnować tyle wojska?

Może jestem za głupi, ale... no kompletnie mi się to nie klei xD Nawet jakby odnieśli pełny sukces i zajęli to miasteczko, to co dalej? Jaki miałby być kolejny ruch? Przecież tam są mieszkańcy, normalni ludzie xD

Nie kumam tego. Widocznie jestem za głupi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Thorrand najwyraźniej groźba wejścia nie wystarczała i Rosja bagatelizowała te miejsca - są potwierdzeni jeńcy a czeczeńcy z drugiej linii standardowo strategicznie #!$%@?. Nikt tam nie miał nic zajmować. Ruscy sobie latają po swojej stronie pewni, że nie zostaną zaatakowani niczym. Moim zdaniem lepiej im zachwiać tym przekonaniem. Pary zabitych może odciągnąć tysiące w frontów.
  • Odpowiedz
  • 0
@niegwynebleid:

Tylko póki co zabitych jest też sporo (raczej więcej) Ukraińców. A są miejsca bardziej... PALĄCE, które dają większy potencjał dla Rosjan, np. w obwodzie Donieckim.

Nie wiem. Dla mnie to debilizm i tyle. Pewnie za kilka dni będziemy mieli pewność ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Thorrand: Zobaczymy, co z tego wyjdzie ale najpewniej jest to znowu próba przykrycia niepowodzeń na froncie. Do wiązania sił to oni by tam musieli zaangażować spore siły i walczyć dłużej niż dzień czy kilka. I też próba wiązania ruskich gdy to Ukraińcy mają gigantyczne braki w sile żywej, też jest ciekawym pomysłem. Mówi się, że tam Ukraińcy wysłali brygadę. A taka brygada to by się przydała w Donbasie gdzie Ukraina
  • Odpowiedz
Zobaczymy, co z tego wyjdzie ale najpewniej jest to znowu próba przykrycia niepowodzeń na froncie.


@Szinako: kacapku, kto od ponad dwóch lat mając przewagę w każdym rodzaju sił zbrojnych uskutecznia mięsne szturmy a jedyny sukces operacyjny był marcu 2022? no kto?
  • Odpowiedz
  • 0
@Szinako:

No właśnie operacja jest zaplanowana raczej na dłużej niż dzień lub kilka. Znaki taktyczne, komponenty 4 brygad (info za Kurczakiem).

To masz tam pewnie + - z 10 tys. chłopa + była ponoć solidna przygotówka artyleryjska, to masz potężne środki ogniowe użyte na tym kierunku.
  • Odpowiedz
  • 1
kacapku, kto od ponad dwóch lat mając przewagę w każdym rodzaju sił zbrojnych uskutecznia mięsne szturmy a jedyny sukces operacyjny był marcu 2022? no kto?


@Mitur:

Czyli nie mają przewagi? No mają. Więc o co się rzucasz do ludzi? Bo piszą prawdę?
  • Odpowiedz
@Thorrand martwisz się jakby tobie pod dom mieli wejść zaraz.
Choć na pewno Ukraińcy popełniają błędy (jak każdy), szczególnie wynikające jeszcze z radzieckiego szkolenia w sposobach marnowania swoich żołnierzy, to nie jesteś w stanie stwierdzić dlaczego taka akcja jest i jak się do niej przygotowano i jak obecnie postępuje. Może dowiemy się za parę dni, może za miesiąc a może dopiero po wojnie. Co innego jawnie spieprzona rotacja a co innego
  • Odpowiedz
Czyli nie mają przewagi? No mają. Więc o co się rzucasz do ludzi? Bo piszą prawdę?


@Thorrand: Prawda jest taka że nic ważnego się nie dzieje na froncie od jesieni 2022 "koniaszowy obrońco".
  • Odpowiedz