Wpis z mikrobloga

Witam wykop proszę o pomoc. Już opisuje sytuację mieszkam w nie za dużej miejscowości dom na działkach domów jednorodzinnych (mieszkam z rodzicami ale właśnie wyjechali na wakacje) , no i dzisiaj jak wracałem z pracy o 23:00 pod paczkomatem widziałem auto marki (chyba) dodge czarne przyciemniane szyby i stał na uruchomionym silniku mówię nic nie podejrzanego (no auto pod paczkomatem) idę zamknąć kury na tyle podwórka i widzę że w szopce z motoru jest zdjęta "plandeka"(worek na motor do zabezpieczania) mówię #!$%@? może coś losowego się stało, ok. No wychodzę na szluga po godzinę na papierosa co widzę pod paczkomatem nadal? To samo auto nadal na uruchomionym silniku, na wydupiu (no wyjmujesz paczkę 5minut) ale mówię #!$%@?ć. Później po jakimś czasie jak byłem na szlugu widzę auto odjeżdża ale jedzie z 5km/h i krąży po osiedlu (wut) mówię ok #!$%@?ć. Później po 30minutach ( z buta obejdziesz osiedle w 9minut) nagle auto parkuję pod moją chatą i stoi więc mówię o #!$%@? chodzi postoje tak żeby nie widzieli że ktoś jest w chacie i auto stoi 5minut no i 10minut wtedy już schiza mi się uruchomiła sprawdziłem czy mieszkanie jest zakluczone i bezpieczne. Po sprawdzeniu jest git. Auto stoi czyli zostało mi jedno zacząłem zapalać światła w pokojach które widzą i nagle auto odjechało i szybciej niż tryb żółwia. Teraz cały czas czuwam boję iść się spać i czekam jak tylko auto się zjawi. Proszę o pomoc jak się zabezpieczyć albo jakie rady kupiłem kamerkę prz d dom ale co dalej. To nie jest niestety pasta. #pomocy #rada #help #corobic
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
@MickM: Szczerze to sąsiedzi śpią ja wyjdę z domu robić zdjęcia i wyskoczy na mnie 3 karków i tyle z mojej historii. Strach zabrał górę.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@OnNieMaJajek: Dzięki za opinię, ale wychodzę z domu który od kilkunastu minut obserwował (stali dosłownie pod wyjściem więc jak wyjdę to widzą już mnie) to fajny świadek xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@OnNieMaJajek: No w mojej opinii wyjdzie chłop z nożem zabierze tel i tyle z nagrania no ale spróbuję nabrać odwagi next time. Dzięki za pomoc c:
  • Odpowiedz
Wmawiasz sobie. Jakbyś był niewygodnym świadek


@OnNieMaJajek: Mnie tam opa historia nie dziwi. Lata temu sam byłem świadkiem podobnej akcji. Przyjeżdżamy późną nocą z rodzicami do domu /trochę zadupie/, a na podjeździe za krzakiem stoi kaszlak i jakaś babka w środku. Ojciec wyszedł z auta zapytać co robi na prywatnej posesji o tej porze, a ona odpala silnik i w długą.

Ogólnie obserwowanie domów przez złodziei w celu upewnienia się,
  • Odpowiedz
@OnNieMaJajek: Każde auto krążące w nocy po zadupiu i zatrzymujące się pod domami rzuca się w oczy. A poza tym też mogło być chwilę wcześniej skrojone przez jakichś geniuszy optymalizacji xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@krzaczor93: Dziękuję za komentarz ale nie jestem typowym wieśniakiem i nie jaram się autem. Tylko połączenie tych wszystkich sytuacji nie wydaje się dziwne? Nie wiem czy czytałeś mój wysryw do końca bo długi i nudny
  • Odpowiedz
@Dufken: Co Ci ta kamerka da? xD Albo nagra mordy jakichś NPC i skończy się na "czy widziałeś tych ludzi" w gazecie, albo będą mieli zakryte twarze kapturem/maseczką/whatever. Komenda to optymalne rozwiązanie. Powiedz, że krąży jakieś auto dziwne, zatrzymuje się pod domami, czujesz się zagrożony i obawiasz się, że może szukają chałupy do skrojenia.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 7
@OnNieMaJajek: Czyli mam mojego pierwszego podejrzanego ( ͡° ͜ʖ ͡°) [to w formie żartu]. I tak nadal nie zasne i będę pilnował mojej twierdzy bo uważam że złodzieje to najgorsze #!$%@? i jak w starym Babilonie za kradzież u mnie na podwórku to co najmniej ucięta dłoń
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@krzaczor93: To był pierwszym raz(więc jak się powtórzy) i niestety do nich mieszkam na pseudo wsi więc mam broń palna maczetę, inna broń białą no i leci kij bejsbolowy. Plus na szczęście każdy na działce ma psa więc ułatwia to pilnowanie ale i tak teraz kupuję kłódkę na tył podwórka z przodu brama z żeliwa na klucz plus resztę cennych rzeczy leci albo na łańcuch albo do piwnicy. Mam psa
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Plus dziękuję wszystkim po różnych stronach tego sporu za wsparcie czuje się że mam dodatkowego przyjaciela w ciężkiej sytuacji. (Mam wysrane czy to pozytywny komentarz czy też negatywny komentarz.)
  • Odpowiedz
  • 1
Możesz w razie czego zaopatrzyć się w smart żarówki na wypadek gdyby wszyscy wyjeżdżali i zaprogramować im pół losowe schematy zapalania i gaszenia
To tak na przyszłość.

Ale spokojnie. Złodziej też nie chce trafić na świadka tylko wejść i wyjść na spokoju. Więc jeśli ogarnęli że ktoś jest na miejscu to powinno być git.
  • Odpowiedz