Wpis z mikrobloga

#cnc cześć, mam dużą roletę materiałowa, około 3m na 3m. Waży 10kg. Po bokach ma otwory z kółkami metalowymi. Chciałbym ją podnosić i opuszczać silnikiem elektrycznym, do tego celu wymyśliłem śrubę trapezową o długości 3m. Pojęcie nie mam o CNC i śrubach trapezowych, czy ktoś może mi napisać co powinien kupić i przemyśleć?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WMPP: skoro to roleta to chcesz ją zwijać i rozwijać czy umieścić na sztywnej konstrukcji?
Ma pracować góra-dół czy po łuku jak niektóre bramy garażowe?

Trochę ciężko coś podpowiedzieć skoro jest tak mało info. Ale prawie na pewno będziesz potrzebować podparcia na końcu oraz nakrętki trapezowej zgodnej z gwintem. No i krańcówki po obu stronach.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Chciałem zwijać na rurze Nawojowej, zrobiłem pod to mechanizm i wszystko się opierało o magnesy po bokach, które były przyklejone do konstrukcji stalowej, a roleta ma w sobie listwy stalowe do tych magnesów. Według specyfikacji miało utrzymać 250kg, a nie trzyma nożyczek. Przy użyciu śruby trapezowej chcę podnosić dół rolety, a to spowoduje że będzie się składać. U góry powstanie taka harmonijka.

Tak na szybko wyszło mi coś takiego, niestety to dwa
WMPP - Chciałem zwijać na rurze Nawojowej, zrobiłem pod to mechanizm i wszystko się o...

źródło: 1000005349

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Andr3v: chyba skończy sie tak, że po bokach będą otowry z zarobionymi kółkami, przez nie przeciągnięta linka stalowa mocno naciągnięta. Dzięki temu roleta będzie zawsze przylegać do profili i nie będzie jej wiatr zrywać. Na dole w kieszeni włożony obciążnik który będe podnosić inną linką stalową, która będzie się nawijać na rurę nawojową na górze rolety.
  • Odpowiedz
@WMPP: na dole rolety dałbym rurę, która by to usztywniła i obciążyła, wystawałaby po obu końcach, nawiercić w niej otwory i puścić linkę tak jak sugerujesz.
Linki oczywiście nieruchome. Dociągałyby do profili i robiły za prowadzenie.
  • Odpowiedz