Wpis z mikrobloga

Kupiłem ThinkPada, w ciągu miesiąca użyłem go może z 10 razy, ale szlag mnie trafiał że Fn i Ctrl są zamienione miejscami.
Przed chwilą zamieniłem je miejscami w BIOSie bo nie wytrzymałem.
Teraz się okazuje, że już się nauczyłem i znowu naciskam na odwrót.


#heheszki #zalesie #thinkpad #laptopy
  • 14
  • Odpowiedz
@Nupharizar:
Key swap jest nielimitowany i możesz dowolnie wiele razy robić roszadę tych dwóch klawiszy. Kupując ThinkPad'a wiele opcji jest w standardzie. Polecam ustawić sobie: Fn Sticky Key -> Disabled oraz F1-F12 as Primary -> Enabled

  • Odpowiedz
@Nupharizar:
Tak czytałem na mirko. A Mircy nie mogą się mylić!

Dlaczego ludzie wciąż to kupują

Spośród ludzi, którzy mają sprzęt ode mnie. Mogę powiedzieć, że poza osobami, które bawią się muzyką lub grafiką/fotografią to spora grupa kupuje mac'a do tzw. lansu. Bo jak inaczej wytłumaczyć pytanie: czy logo na klapie się świeci.
Sprowadzając pierwszego mac'a warunkiem koniecznym było świecące jabłko. Nie padło ani pytanie o specyfikację ani o liczbę cykli. Tylko czy aby na pewno ten psiun zużywający prąd będzie
  • Odpowiedz
@Nupharizar:
Chyba mam egzemplarz "premium" i będę musiał mu podnieść cenę.
Zaraz pójdę za ciosem i podłącze do niego kolejny wyświetlacz.
No chyba, że płatność za wiele monitorów jest rzeczywiście od najnowszych mac'ów. Tak jak abonament za kierunkowskazy i podgrzewane fotele w bmw.
Tylko nie wiem dlaczego "pasek zadań" uciekł z głównego wyświetlacza. Niestety brakuje mi kwalifikacji by go ściągnąć na mac'a albo tak jak jest pod windą, by pojawiał
Richtig_Piwosz - @Nupharizar: 
Chyba mam egzemplarz "premium" i będę musiał mu podnie...

źródło: 20240731_054629

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@MercedesBenizPolska przez Intela rozumiesz wszystko poza macem?

Musisz innego spróbować, różne są xD

Ja osobiście nie kupiłbym nic od Apple nawet jakby zależało od tego moje życie. Firma nastawiona nawet nie tyle na zysk, co na wyzysk.
Oczywiście nie mogę im odmówić, że w pewnych kwestiach są pionierami, ale gdyby inne firmy tak #!$%@?ły userów na kasę to też byłoby ich stać na nowatorskie pomysły
  • Odpowiedz
zwykłe bicie piany. Podstawowy model macbooka obsluguje 2 monitory zewnetrzne przy zamknietej klapie, albo 1 przy otwartej. Zeby obslugiwac wiecej trzeba kupic model pro czyli wydac wiecej kasy

@MercedesBenizPolska:
No to co się zmieniło w kwestii obsługi wielu monitorów między modelami z intelem a procesorami "m"?
To co jest na moich zdjęciach to pro z 2019, no i jest tak jak napisałeś: otwarta klapa + 2 monitory. Rozumiem, że nowe modele działają na tej samej zasadzie. Czy może obsługują więcej niż 2 monitory?

ale co? Mam normalnie 2 podłączone cały czas i otwartą klapę maca, więc łącznie
  • Odpowiedz
@Nupharizar: Tak nie do końca masz rację, ale żeby było jasne piszę to z perspektywy usera który mało używa zadokowanego laptopa z podpietymi monitorami. Najczesciej pracuje na baterii gdzieś na kanapie, przy biurku, czasami w samochodzie itp.

Co do inteli to ta marka dla mnie nie istnieje, jak są wydajne to się grzeją, jak się nie grzeją to mulą. Czasami to i to.

Mam obecnie 2 laptopy z dwóch strony barykad. Flagowce sprzed 2 lat. Macbook pro 14 m1 pro oraz Thinkpada P14s gen3
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: No ja z kolei totalnie na odwrót, kupiłem ThinkPada, żeby postawić na nim Linuxa i się pobawić/pouczyć.

Nasza różnica zdań głównie wynika z tego, że Ty cenisz mobilność, a ja używam tylko PC, więc dla mnie procek mógłby się nagrzać do 120 stopni i różnicy mi to nie robi, chociaż przy chłodzeniu wodnym nie ma mowy o takich temperaturach, a moc jest #!$%@?ńska. Mam już 2 lata i7 12700K
  • Odpowiedz