Wpis z mikrobloga

Jadę drugi raz na Kretę, miejsca must have do odhaczenia na zachodniej stronie? w planie:
-Balos
-Elafonissi
-plaża Seitan Limana
-Chania
-Rethimno
Jak styknie czasu:
-park/ogród botaniczny
-jezioro Kournas
-Preveli

Widziałem już Heraklion, Agios Nikolaos, plażę Vai, Red Beach koło Matali, Cretan Olive Farm i chyba tyle.

Zdjęcie dla atencji ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kreta #grecja
Paviarotti - Jadę drugi raz na Kretę, miejsca must have do odhaczenia na zachodniej s...

źródło: 20

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paviarotti jesli chcesz fajnie poplazowac to polecam plaze na zachodnim wybrzezu Falasarna. Bylem na Balos, Elafonissi robia wrazenie, ale jesli chodzi o zajebiste plazowanie (i tez rozowy piasek :)) to Falasarna to oferuje, do tego sa przyjemne fale, mniej turystow no i nie ma zadnej presji czasu :).
Na Preveli uwaga na te schodki, bo idzie sie przerazic jak sie na nie spojrzy po przyjezdzie.

Polecam port w Chani w szczegolnosci
  • Odpowiedz
  • 0
@madryzolw dzięki! Balos już odhaczone! W takim razie dodaję Falasarnę to obowiązkowej listy. Chania we wtorek zaplanowana. I plaze o których mówisz też wjadą w międzyczasie.
  • Odpowiedz
@Paviarotti i jakbys przypadkiem mial na tyle czasu, to polecam zajechac do Anna's Taverna (Έγχορδο Enhordo) w Darastos/Agii Apostoli, w kazdym razie bardzo blisko Chanii. Jakbys tam jechal, to jedz wieczorem i postaraj sie trafic na wieczor muzyki greckiej, wydaje mi sie ze graja tam we wtorki i czwartki, ale musialbys zweryfikowac. Super jedzenie, super atmosfera - staralem sie unikac komerchy typowo dla turystow i ta miejscowka byla mega
  • Odpowiedz
  • 0
@madryzolw: faktycznie jeśli chodzi o plażowanie to miejscówka super - bez kamieni, sam gruboziarnisty piaseczek, blisko z parkingu no i super fale :) dojazd też fajny, z mega widokiem na samej górze zjazdu. Tylko było sporo ludzi z racji tego, że byłem w porze poobiadowej i w szczycie sezonu.
Na Balos, Elafonissi, Preveli byłem od samego rana więc ludzi garstka i dopiero koło 10:30-11:30 się mocno zagęszczało. Na Praveli są
  • Odpowiedz