Wpis z mikrobloga

chyba padła mi karta #pcmasterrace
gigabyte b450 aeorus pro, ryzen 1600, 16GB. GTX560 startutki Media center. Jak macie pomysły co do diagnozy - proszę. Jak nie - szukam karty.

Nowa do 1000cebul z vat. Granie - gtav. Jak pociągnie na low gta6 to fajo. Nowa może być używana. Fajne jakby była chłoda - ciansawe mediacanter. Cicha czy z możliwośćią wsadzenia lepszego wiatraka.

Wczoraj leciała z kompa muzyczka. Ekran zgasł. Zaczęło sypać bluescreenem win32k.sys page fault in non paged area. Na ekranie były lekkie artefakty jak od pamięci grafiki

W trybie awaryjnym zabotował.
Po uzunięci driverów komp rusza w awaryjnym / normalny. Przy dosintalowaniu / uruchamianiu sterownika ekran czarny. Ale i bez drivera czasem czarny.
Karka przemuchana odkurzona. Wyjęta włożona.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ReeceWithouterpoon to że 6600xt ciągnie mniej mocy przy 100% load, to nie znaczy że jest lepiej, bo rtxy gtxy potrafią ciągnąc w idle mniej. Choć nie zawsze i nie wszystkie i nie w każdym setupie.
Np idle 7-8W ale wystarczy że masz podłączone 2 ekrany a nie jeden - i nagle w idle 35W z nikąd
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: idle ważna bo 99% leci netflix / muzyka. Komputer jest zbudowany jako bardzo cichy, w zasadzie bezgłośny. Pod obciążeniem może szumieć mam w dupe :) @ReeceWithouterpoon jak mnie najdzie coś odpalić to gry mają dzialać. Nie musi być niewiadomo co.
Karta Powercolor Radeon RX 6600XT Hellhound OC 8G
899 z fakturą
ciekawy czy była koparką :D
  • Odpowiedz
jak procek będzie za słaby na GTA to w tą płytę da się uprgrade. Chłodzenie i zasilanie powiedzmy że jest na zapas

@wielowitamin: już teraz za ~350zł kupisz R5 5600 - a więcej to tam raczej i tak nie będziesz pewnie wkładać (56003d itp bo termodynamika jest nieubłagana)
  • Odpowiedz