Wpis z mikrobloga

#motocykle

Po dołożeniu akcesoryjnej szyby jest większy komfort przy wyższych prędkościach. Niestety mniej mnie teraz owiewa wiatr, zwłaszcza zmniejszył się przepływ powietrza na plecy i w upalne dni podkoszulek przykleja się do pleców. Czy istnieje coś takiego jak jakieś wloty/rury/dystanse, które by się włożyło aby skierować powietrze za kołnierz? Taki pomysł mi wpadł, ze można coś takiego z miękkiej gąbki zrobić, co podnosiłoby kołnierz i nawet kierowało pęd powietrza w dół pleców. Może już coś takiego istnieje, może Chińczyk zrobił, ktoś coś widział, ktoś coś wie?

Inna sprawa czy ktoś ma jakieś takie specjalne kamizelki z wentylatorami pod kurtkę? Warte to cokolwiek?
  • 6
  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: po pierwsze bielizna termiczna chłodząca

po 2 niektóre szyby akcesoryjne maja takie mniejsze dziurki właśnie po to żeby część powietrza chłodziła ridera a reszta przelatywała nad
  • Odpowiedz
  • 0
@oreze niestety dojazdy w fajne miejsca też trzeba zrobić, ale myślałem o tym sposobie, że jak jadę np. na południe Europy to cisnę z szybą a w takiej Chorwacji czy Włoszech po dotarciu do noclegu już demontuję i jest lepiej.
  • Odpowiedz
@FircykPiecyk: nie napisales jakie moto ale sa szyby ktorych wysokosc da sie podniesc / opuscic, druga sprawa to bielizna termo, osobiscie uzywam brubecka np. w upale 30-33 na torze ze skora, daje rade
  • Odpowiedz