Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Witam,
mam 1.5 roczne mieszkanie w nowym budownictwie. Sąsiad u góry zaczął tydzień temu wykańczać mieszkanie.
Wiadomo, ze nowy blok osiada i to że coś pęka jest normalne, miałem 2-3 drobne rysy na sklepieniu.
W tym tygodniu pojawiły mi się głębokie rysy na łączeniu ścianek działowych z nośnymi. Jestem pewny że to wydarzyło się teraz gdy u góry jest remont. Ryją codziennie przez pół dnia, a odczucie jest takie jakby to było w moim mieszkaniu.
Poszedłem do nich do góry i zobaczyłem, że wyryli w wylewce ok. 5m prawdopodobnie pod odprowadzanie skroplin z klimy do kanalizacji.
Przyszli do mnie i mnie wyśmiali że to po prostu blok siada, tyle że tak jak mówię, jestem pewny że wszystkie głębokie pęknięcia są z tego tygodnia. Szramy mam teraz na każdym łączeniu ścianek działowych od sufitu do połowy wysokości.

Dzwoniłem do dewelopera, ten powiedział, że trzeba będzie rozsadzić co jest przyczyną, skoro to się pojawiło podczas remontu sąsiada.

Teraz pytanie, czy to normalne zjawisko?
Co dalej mogę z tym zrobić?

Załączam zdjęcia.
ComFort - #remontujzwykopem 
Witam,
mam 1.5 roczne mieszkanie w nowym budownictwie. S...

źródło: 276321E7-1220-4482-93A9-CF3F426B2352

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@ComFort: to się nie uda :) nie naciągniesz sąsiada na hajs :) za źle postawione ścianki działowe obwiniaj dewelopera i tego co ci mieszkanie odbierał.
  • Odpowiedz
@ComFort: btw fatalnie wykończone... a czy to wada wykończenia i tego jak to u ciebie zostało zrobione, czy szkody od działań sąsiada, to na podstawie zdjęcia nikt ci raczej nie powie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nethiu: spokojnie, rozumiem, że wolnoć Tomku w swoim domku itd. Niekoniecznie chce naciągać sąsiada. Pytam o opinie, bo jestem zupełnie zielony w kwestiach budowanych.
  • Odpowiedz