Wpis z mikrobloga

Przy problemie z HDMI-CEC przy połączeniu TV LG i dekodera Evobox 4k od Netii polecam poniższy patent, którego głównym bohaterem jest szara taśma klejąca jeśli zależy nam na schowanym dekoderze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po podłączeniu dekodera do tv konfigurujemy nowe połączenie. Z listy operatorów wybieramy Netia. Przy teście przycisków, dwa razy klikamy opcję, że żaden przycisk nie działa nawet jeśli wywołał żądaną reakcję naa dekoderze. Pojawi się wtedy opcja z ręcznym wyszukaniem nazwy dekodera, wpisujemy evobox i wybieramy go z listy. Konfiguracja kończy się, pilot od tv jest sprowany z dekoderem. I teraz najważniejsze: przyklejamy mocną taśmą (ja użyłem szarej) dekoder do pleców tv z okiem IRDA skierowanym do dołu tak żeby był spasowany na zero lub milimetr, dwa, wyżej od dolnej krawędzi tv.

W ten sposób osiągamy to co niemożliwe przy używaniu sprzętów obu tych marek czyli LG i Netii, czyli zachowanie pilota jak przy prawidłowo zaimplementowanym standardzie HDMI-CEC. Możliwe, że przy odłączeniu kabla HDMI procedurę parowania trzeba będzie powtórzyć. Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Pozdro i z farszem.

#lgoled #netia #evobox #dekodery #lgtv #lg #hdmi
  • Odpowiedz