Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie mirków, szukam laptopa.

Poszukuję laptopa dla córki, lvl 10. Laptop musi być nowy (kasa z komunii ( ͜͡ʖ ͡€)). Nie wiem co na dzień dzisiejszy jest na topie, dlatego zwracam się do was. Wymagania:
- przekątna około 15 - 16 cali
- ekran dotykowy nie jest wymagany, wydaj mi się, że szybko go porysuje
- jeśli zmieści się w cenie to aluminiowa obudowa
- na razie do prostych gier typu Minecraft czy fortnite, od września jako pomoc szkolna (4 klasa)
- filmów raczej nie będzie oglądać, jak już to YouTube'a
- nie wiem ile RAMu, jaka karta graficzna ani jaki procesor na dzień dzisiejszy potrzebuje, ale fajnie by było jakby dało się w przyszłości laptopa rozbudować
- do tej pory nigdy nie używała laptopa, jak już to PC.
-najlepiej już z windowsem
Budżet - 4000, max 4500pln
#szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #pytanie #laptopy #laptop
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grisha: To musis wiedzieć, że laptopa nie rozbudujesz. Ma na stałe wlutowany układ graficzny i procesor. Najwyżej dasz większy dysk i dołożysz RAM, nic poza tym.

Fortnite ma spore wymagania i nie jest prostą gierką. Jak kupisz za słaby to wentylatory będą chodzić na full i gra będzie męczarnią. Możesz przeczytać jego wymagania w necie.

Co do aluminium to przeważnie ultrabooki i laptopy biurowe mają taką obudowę, czyli te cienkie.
  • Odpowiedz
@grisha: Nie kupiłbym dziecku w tym wieku laptopa za 4 klocki. Na studia to może i tak, ale tutaj najlepszą opcją jak dla mnie jest normalny PC.

Za 3,7 tys. zł masz całkiem spoko komputer do grania, do tego dobry monitor gamingowy za ok. 650 zł. Będzie z tego więcej pożytku.

Tu
balrog84 - @grisha: Nie kupiłbym dziecku w tym wieku laptopa za 4 klocki. Na studia t...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@balrog84 Czyli finalnie też wyjdzie około 4,5k PLN. Po drugie chcę laptopa bo nie mam miejsca na PC, a po trzecie laptopa weźmie do plecaka jak będzie gdzieś potrzebny, choćby na jakimś wyjeździe. Jeden PC w domu już mam, na razie wystarczy.
  • Odpowiedz
@grisha: OK, rozumiem, nie upieram się. Napisałem tylko, jak to widzę. Ten komputer miałby wyższą wydajność, właściwie wszystko na tym poleci, ekran bez porównania lepszy i większy (24"). Można też wziąć zestaw za 3k + 200 obudowa + 650 monitor. Wydajność podobna, tylko starsza platforma, bo na AM4.

Polecane laptopy masz na https://techlords.pl/polecane-laptopy/
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Gajwer2 przeglądałem sporo starych wpisów i wiele razy przewijał się legion jako dobry laptop. Coś mi się wydaje, że mam zwycięzcę. Dzięki.
  • Odpowiedz