Wpis z mikrobloga

Te kolce mające zdetonować głowicę kumulacyjną pocisku jak najdalej od pancerza armatohaubicy.


@robert5502: Nie chodzi o samą detonację tylko o zakłócenie formowania się strumienia kumulacyjnego bądź uszkodzenie subamunicji. I też jak napisałeś o zdetonowanie amunicji dalej od pancerza, ale to akurat ma mniejszy wpływ.
@thewickerman88: To masz jeszcze moją odpowiedź kumplu.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: @ZdeformowanyKreciRyj @depresyjnydziad Najbliżej prawdy jest @robert5502 - głowica kumulacyjna która tuż przed pancerzem zostaje spenetrowana przez taki "kolec" nie jest w stanie uformować prawidłowego strumienia kumulacyjnego.
Spenetruje część pancerza, ale go nie przebije. To że ewentualnie "zdetonuje" minimalnie wcześniej jest mało znaczące, po prostu strumień nie będzie taki jak miał być.
Wolski w którymś odcinku opowiadał o tym rozwiązaniu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Cogito-sum a nie jest to za blisko pancerza zasadniczego, który w AH jest bardzo cienki? Mi to bardziej wygląda na ochronę przed bombletami niż przed np dronem z granatem od RPG7
  • Odpowiedz
@Gooma: Nie wiem, Wolski mówił o głowicach kumulacyjnych. Poszukaj, niedawno był jego materiał o PzH - może tam. A jak nie to był materiał o BWPie Puma.
Puma: "Osłonę przed tym zagrożeniem zapewnia pancerz dodatkowy zastosowany pierwotnie na PzH2000. Składa się on z dwóch warstw – pierwszą jest „wycieraczka” z wystającymi gumowo-ceramicznymi elastycznymi pręcikami długości około 4-5cm. Wnikają one do wnętrza odkrytej wkładki kumulacyjnej w momencie kiedy subamunicja upada na
  • Odpowiedz
  • 1
@Cogito-sum no to wychodzi na moje. Chodzi o ochronę przed subamunicja, bombletami. To małe ładunki kumulacyjne, na duże jest krata, znacznie dalej od pancerza.
  • Odpowiedz