Wpis z mikrobloga

#przegryw

@Szary_Anon W końcu udało mi się zainstalować Richard Burns Rally.
Pobranie i instalacja przebiegły bez problemu.
Menu w grze jest jakieś pogmatwane i kilkanaście minut męczyłem się co i jak ale w końcu ogarnąłem wszystko.
W poradnikach mówią że trzeba się zarejestrować na stronie z tą grą i potem podać dane logowania w grze,
Ja już od godziny nie dostałem maila aktywacyjnego ale grając w singlu nie przeszkadza mi to że nie mam tego konta.
Co do stylu jazdy to dokładnie tak jak mówi Dokurviator wszystko jest takie prawdziwe i ciężko to opisać.
W Dirtach (Szczególnie w 2.0) wszystko jest takie szybkie i czułe.
W RBR wszystko jest jakby takie nieco opóźnione,trzeba skręcać dużo wcześniej przed zakrętem i trzeba robić większe ruchy kierownicą.
Z tymi ruchami kierownicą to może kwestia ustawienia kątów obrotu.
W Dirtach czuć prędkość i aż oczy ledwo nadążają za tym co się dzieje na ekranie.
W RBR jest wolniej i łatwiej za tym nadążyć,aż ma się wrażenie że jedzie się jakoś wolno więc się przyśpiesza i wtedy wypada się z drogi.
System uszkodzeń w RBR jest do ustawienia a nawet wyłączenia.
Ja ustawiłem realistyczny i każde wypadnięcie z trasy to jest koniec bo albo silnik już nie chodzi albo w ogóle nie da się kierować tym samochodem i nieraz to miałem wrażenie że popsuła mi się kierownica bo tak dziwnie chodziła a to samochód w grze był tak rozwalony.
Często po wypadnięciu z trasy było tak że silnik chodził ale samochód nie reagował na żaden bieg.
Ale same siły które działają na kierownicę według mnie są lepsze w Dirtach ale może to kwestia tego że w RBR jeszcze źle to ustawiłem.
Jedyny problem z instalacją tej gry jest taki że nie wolno instalować jej na dysku C.
W Windowsie 10 i 11 bez problemu można sobie utworzyć nowy dysk.
Ale potem tych GB użytych do stworzenia nowego dysku nie da się z powrotem przypisać do C.
Ludzie na YT pokazują że da się ale to już jest kombinowanie i zawsze jest jakieś ryzyko rozwalenia całego Windowsa.
@Szary_Anon Jak już masz inny dysk niż C z wolnym miejscem to spróbuj Richarda.
Bo jak będziesz musiał odjąć GB z dysku C żeby sobie stworzyć nowy to już musisz to przemyśleć.
Instalator przy instalacji pełnej wersji z wszystkimi dodatkami (Dużo tras i samochodów) zaleca 120 GB.
U mnie gra po takiej pełnej instalacji zajmuje 125 GB i a dysk który utworzyłem to 150 GB także jest z zapasem i jeszcze mogę sobie na tym dysku wgrać coś ze Steama (Np:Strategie bo one mało GB zajmują).
PawelW124 - #przegryw

@SzaryAnon W końcu udało mi się zainstalować Richard Burns Ral...
  • 2
  • Odpowiedz
@PawelW124: Może na jesieni/zimą spróbuję. Na razie mam mało czasu wieczorami, a pogoda zniechęca mnie do grania. W upał nie chce mi się grać na komputerze.
Sporo miejsca zajmuje jak na starą grę. Ile jest tam tras?
  • Odpowiedz