Wpis z mikrobloga

Witamwitam #wyzwanieplastyczne

EDYCJA 33 - 7/24

Temat pracy: Jak ryba w wodzie (Reguly: 1. W razie pierwszej pomylki, zamiast ją poprawiac, zrob z niej istotny element kompozycji. 2. Wykorzystaj swój stary motyw)

No więc mój stały choć nie jedyny motyw to swego rodzaju "skyscape", czyli obraz z naciskiem na niebo i chmury.
Pomyłki? No cóż, dla jednych cały obraz to będzie pomyłka, dla tych bardziej życzliwych tutaj nie ma pomyłek. Ewentualnie wesołe małe wypadeczki. ;] #pdk

"Pobudka",
60x40cm, olej na płótnie.

Obraz zacząłem z myślą o wyzwaniu,
a powstawał z wyobraźni.
Chciałem mieć takie niebo dziwne, zielone. Trochę jak z porytego snu, trochę jak z jakiegoś sci-fi.
Ale też lubię nokturny Whistlera i w ogóle tonalizm więc no takie coś wyszło.

Pod koniec malowania zdałem sobie sprawę, że kojarzy mi się ten motyw z Ranchem Skinwalkera. ;)
Smacznego, pozdrawiam.

#gascoignemaluje #malarstwo #rysujzwykopem #malujzwykopem #tworczoscwlasna

PS. Jakby komuś się spodobał to jest dostępny, szczegóły na privie.
gascoigne - Witamwitam #wyzwanieplastyczne

EDYCJA 33 - 7/24

Temat pracy: Jak ryba w...

źródło: 24.07 Pobudka

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Felektron haha, bardzo dziękuję.
Temat jest przecież. To taka tradycja w wyzwaniu, że do tematu podchodzi się swobodnie albo przewrotnie. Więc wiedziałem jedno: na pewno nie będzie nigdzie żadnej ryby.
Ja sobie zinterpretowałem tak, że to ja mam być jak ryba w wodzie i zrobić motyw w którym czuję się najlepiej. ;)
  • Odpowiedz
@Felektron: #!$%@? trzyma sie tematu - jak ryba w wodzie znaczy w swoim środowisku, w optymalnych warunkach, to jego optymalna na ten moment tematyka, można było podejść dosłownie ofc, ale podszedł tak
  • Odpowiedz
  • 4
@Felektron: To jak śp. Paweł Zarzeczny opowiadał anegdotę o konkursie plastycznym "Lenin w Poroninie".
No więc gościu namalował żonę Lenina na ławce i obmacującego ją faceta.
- A gdzie Lenin?! - pyta komisja konkursu.
- W Poroninie.
  • Odpowiedz