Wpis z mikrobloga

  • 0
@fotograf_warszawiak: na uart 6 mam vtx. Próbowałem już na rxtx1,3 i 6 podłączyć i nigdzie nie działa. Kontroler jest sparowany z odbiornikiem, ale w betaflight jak ruszam drążkami to nic się nie dzieje ;/ W betaflight w zakladce odbiornik mam ustawiony uart crsf.
  • Odpowiedz
@Magnetti: pamiętaj, ze podłączając odbiornik kabelki od rx/tx nie idą do tych samych padów na fc. Rx łączysz z Tx, a Tx z Rx.
Podłączając do Uart 3(rx3/tx3) w zakłądce Ports klikasz Serial RX przy danym uart i odznaczasz wszystko inne
W zakładce Receiver serial uart -> crsf.

Zakładając że odbiornik jest zbindowany no to to powinno wystarczyć żeby odbierało - pamiętaj, ze po minucie odbiornik przechodzi w tryb wifi
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: Wszystko o czym napisałeś pamiętałem, ale rzeczywiście próbowałem bez baterii testować. Jeszcze rzuciło mi sie w oczy ustawienia predkosci na Rp1 jest 420000, a w betaflight 115200. Sprawdzę z baterią i dam znać
  • Odpowiedz
@Magnetti: a świecą się ledy na odbiorniku po podpięciu usb? jesli tak to raczej nie to
u mnie uart baud na odbiorniku też jest na 420k a w bf 115200
  • Odpowiedz
@Magnetti: stałe światło to znaczy że połączone, w radiu tez masz najnowszy firmware (a przynajmniej 3.x.x)? Ale to raczej tak, bo inaczej by nie połączyło
właśnie patrze na swojego drona i mam tak samo ustawione ¯\(ツ)/¯ w zakładce Model serial protocol to oczywiście CRSF, co nie?

I przy okazji masz wersje LBT firmware, weź się nie wygłupiaj i zainstaluj normalną ()
  • Odpowiedz
@Magnetti: tak, ta druga wersja teoretycznie nie powinna być wykorzystywana w EU bo ma większe limity mocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


kurcze, to niezła zagwozdka, bo zakładając ze poprawnie przylutowałeś to aktualnie nie przychodzi mi nic do głowy, a zakładam że inny uart już testowałeś (:
  • Odpowiedz