Wpis z mikrobloga

#alergia Może ktoś z Was ma podobny przypadek: od maja zaczęły mocno piec mnie oczy w ciągu dnia (niezależnie czy pracowałam przy kompie czy nie), doszedl codzienny poranny kaszel gruźlika i bol gardła.
Po miesiącu dostałam od lekarza Clatre i wszytsko przeszło.

Po jakims czasie będąc na wakacjach odstawiłam lek i przez tydzień nic się nie działo. Po tygodniu zmieniliśmy miejsce pobytu i ból gardła z kaszlem wróciły. Okazalo się ze mieszkamy wsrod sosen, no więc wrocilam do lekow. Pomogło.

Po powrocie do kraju, po okolo miesiącu znow odstawiłam lek - znowu objawy wróciły. Kaszel szybko mija, ale pieczenie oczu jest nieznośne. Nie pomagają krople, jedynie ostre wyplakanie (np. po krojeniu cebuli, albo wzruszającym filmie xD)

Szukam przyczyn tej alergii, bo chyba sosna w polowie lipca juz nie pyli? Moze ktos z Was ma podobne objawy i wie co je wywoluje? Nie chcę brać lekow przez pol roku...
  • 7
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: Sosna słabo alergizuje. Popatrz w sieci na kalendarze pylenia, choć to dosyć orientacyjne.
Dobrze zrobić panel na pyłki, choć też nie jest to bezwzględna wyrocznia (czasem na teście może nie wyjść uczulenie, choć jest w rzeczywistości i odwrotnie).
Gdy oczy pieką, to dobrze jest po prostu przemyć je wodą (szczególnie jak wrócisz np. do domu i już nie masz takiego kontaktu z pyłkami). Alergeny gromadzą się szczególnie tam, gdzie
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: przede wszystkim znajdź dobrego alergologa i zrób testy na pyłki i na pokarmy - możesz się mocno zdziwić, bo nagle może się okazać że musisz odstawić coś co jadłaś codziennie i nigdy wcześniej byś nie podejrzewała, że to może uczulać. Poczytaj sobie o alergenach krzyżowych. Generalnie nie polecam lekceważyć sprawy, bo możesz szybko skończyć z dusznościami i sterydem w postaci inhalatora - jak ja. Po kilku latach faszerowania się
  • Odpowiedz
  • 0
@bladolux właśnie tego się obawiam. Moj syn mial cienie pod oczami, atopowe zapalenie skory i dusznosci, ktore kończyły się czasem nawet sorem. Okazało się ze to wina glutenu. Co ciekawe w testach to nie wyszlo. Dopiero po odstawieniu objawy ustąpiły i eozynofile we krwi spadły do normy.
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: umawiaj szybko alergologa, bo do dobrego specjalisty to się czeka ze trzy miesiące, więc jak będzie termin na październik to i tak nieźle. No i testy chyba robi się poza okresem pylenia.
  • Odpowiedz